TUW PZUW z miliardem przypisu dwa lata przed czasem

0
626

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przekroczył miliard złotych rocznego przypisu składki. Oznacza to, że ubezpieczyciel osiągnął strategiczny cel zakładany na 2024 rok, a więc z dwuletnim wyprzedzeniem.

– Dynamiczny rozwój, potwierdzony rekordowym przypisem składki w zeszłym roku, świadczy o tym, że ubezpieczenia wzajemne doskonale wpisują się w oczekiwania rynkowe. Mimo że podjęliśmy działalność dopiero sześć lat temu, w krótkim czasie staliśmy się liderem rynku ubezpieczeń wzajemnych. Rośniemy z każdym rokiem powyżej prognoz i oczekiwań – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Jak podkreśla, potencjał jest wciąż ogromny. – Udział ubezpieczeń wzajemnych w polskim rynku sięga 6%, podczas gdy europejska średnia to ponad 33%, a w niektórych krajach ten odsetek wynosi nawet 50% – dodaje Rafał Kiliński.

Według prezesa ubezpieczenia wzajemne, ze względu na swoją elastyczność i cenę, są też dobrym rozwiązaniem w gorszych czasach. – Sprawdzają się w okresie osłabienia gospodarczego, gdy firmy szukają oszczędności. Są też doskonałym rozwiązaniem w przypadku trudnych i nietypowych ryzyk – mówi Rafał Kiliński.

Należące do Grupy PZU towarzystwo ubezpiecza przedsiębiorstwa, podmioty lecznicze, samorządy oraz instytucje publiczne i kościelne. Pod względem przypisu składki ma około jednej trzeciej udziału w rynku ubezpieczeń wzajemnych w Polsce.

Potwierdzeniem jego silnej pozycji jest utrzymanie w minionym roku przez międzynarodową agencję S&P Global Ratings ratingu siły finansowej TUW PZUW na poziomie A-. TUW PZUW jest jedynym towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce, które legitymuje się międzynarodowym ratingiem.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl