TUZ Ubezpieczenia: Dlaczego warto ubezpieczyć posiadaną nieruchomość?

0
147

Szkody, jakie potrafią spowodować w domu niespodziewane zdarzenia, mogą wiązać się z ogromnymi kosztami. Dlatego TUZ Ubezpieczenia zachęca do ubezpieczania nieruchomości.

– Najczęstsze zdarzenia to zalania spowodowane awarią instalacji domowych, szkody spowodowane bardzo silnymi wiatrami i gradem oraz przepięcia – mówi Dariusz Radaczyński, dyrektor Departamentu Likwidacji Szkód TUZ Ubezpieczenia.

Różnicę widać, gdy porówna się koszty zniwelowania skutków nieprzewidzianego zdarzenia z ceną rocznego ubezpieczenia. To ostatnie kosztuje średnio kilkaset złotych rocznie. Wysokość składki będzie uzależniona od zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Zazwyczaj ustalana jest ona osobno dla stałych elementów konstrukcji budynku, wyposażenia oraz dodatkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

– Oznacza to, że w ramach oferty tego samego ubezpieczyciela składka roczna może wynieść 100 lub 500 zł, a suma ubezpieczenia od kilkuset tysięcy do nawet kilku milionów zł. Każda sytuacja traktowana jest indywidualnie – dodaje Magdalena Stefan, analityczka biznesowa TUZ Ubezpieczenia.

Brak odpowiedniego ubezpieczenia nieruchomości może prowadzić do całkowitej utraty miejsca do życia i braku środków na jego odbudowę, kosztownego remontu czy utraty wartościowego wyposażenia domu.

Z danych towarzystwa wynika, że ponad 80% klientów, kupując polisę mieszkaniową, wybiera także dodatkowe ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, gdyż często awarie zdarzające się w mieszkaniu powodują szkody także u sąsiadów i na tę okoliczność zabezpiecza wspomniana polisa.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania może obejmować nie tylko samą nieruchomość. Najlepsze oferty uwzględniają także elementy ubezpieczenia dla rodziny lub bliskich. W polisie mieszkaniowej mogą pojawić się opcje dodatkowe, jak np. udostępniana przez TUZ Ubezpieczenia Druga Opinia Medyczna, która pomaga uniknąć skutków błędu lub nieprecyzyjnej diagnozy lekarza. To świadczenie, którego celem jest weryfikacja trafności diagnozy oraz planu leczenia i uniknięcie ryzyka związanego z błędem lekarskim.

Nawet jeśli lekarz dochowuje staranności w ocenie stanu zdrowia naszego lub naszych najbliższych, to i tak w przypadkach poważnych problemów medycznych trudno nie rozważać konsultacji z innym lekarzem. W takich sytuacjach zdarzają się emocje, nerwy, stres. W ramach pakietu DOM inny lekarz może zweryfikować diagnozę i sposób leczenia. Dzięki temu można dostać zapewnienie, zweryfikować plan leczenia lub ustalić nowy – mówi Magdalena Stefan.

Inne dodatkowe pakiety mogą obejmować np. assistance czy ubezpieczenie czworonogów (kota i psa).

(AM, źródło: TUZ Ubezpieczenia)