Ubea: Luty pod znakiem wzrostu stawek w OC ppm.

0
396

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie kalkulacji wykonanych w lutym przez internautów, wynika, że w ubiegłym miesiącu średnia składka OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.) w analizowanej grupie ubezpieczycieli poszła nieco do góry.

Opracowując lutowy barometr, eksperci Ubea.pl wzięli pod uwagę średnią składkę w OC ppm. oferowanych w kalkulatorze online przez ubezpieczycieli, którzy byli obecni na rynku w styczniu 2020 r. i do tej pory oferują wspomniane polisy. Podstawą analizy była średnia składka OC wyliczona łącznie dla tych zakładów. Obliczenia wykazały, że w lutym uśredniona składka OC oferowanych online wzrosła z 1345 zł w styczniu (nowy punkt odniesienia dla tegorocznych wskazań barometru Ubea.pl) o 6%. Stąd też wartość barometru cenowego Ubea.pl wzrosła do poziomu 106 (tzn. 106% średniej składki OC ze stycznia 2020 r.).

Eksperci porównywarki wskazują, że przeciętna lutowa składka ubezpieczenia OC dostępnego przez internet na Ubea.pl nadal była niższa od analogicznego wyniku sprzed 12 miesięcy. Podwyżka cen OC z lutego 2020 r. nie musi więc być początkiem dłuższego trendu. – Jest możliwe, że ubezpieczyciele postanowili sobie jedynie zrekompensować promocje, które  pojawiają się tradycyjnie na przełomie starego i nowego roku – przypuszcza Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

(AM, źródło: Ubea)