Europa Ubezpieczenia wprowadza nową aplikację

0
188

9 czerwca ruszyła aplikacja app2U. Narzędzie zapewnia mobilny dostęp do jedenastu rodzajów ubezpieczeń na żądanie, chroniących podczas podróży i wypoczynku, w tym także do ubezpieczenia roweru czy psa i kota. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku.

Współcześni klienci coraz częściej oczekują, że proces zakupu ubezpieczenia będzie wyglądał tak samo nieinwazyjnie jak w e-commerce. Jednocześnie chcą, by produkt był maksymalnie dostosowany do często zmieniających się indywidualnych potrzeb. Daleko posunięta personalizacja oferty jest jednym z głównych trendów w branży ubezpieczeniowej. Obserwujemy to i odpowiednio na to reagujemy. Dzięki app2U będziemy mogli punktowo i szybko zaspokoić konkretne potrzeby konsumenckie – turystów, narciarzy, rowerzystów czy miłośników festiwali muzycznych. Nasz nowy produkt jest skrojony pod świadomych i aktywnych klientów chcących się ubezpieczyć tu i teraz – mówi Marat Nevretdinov, prezes Europa Ubezpieczenia.

Zakup polisy za pośrednictwem app2U jest możliwy nawet w ciągu kilkunastu sekund, a ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się tuż po opłaceniu składki. Tę z kolei można uregulować metodą wybraną przez użytkownika: za pomocą karty płatniczej, BLIK-a lub payU. W app2U klienci sami decydują o zakresie i okresie ochrony. W najkrótszym czasowo wariancie ubezpieczenie można kupić już na 4 godziny, czyli na czas potrzebny np. na wycieczkę rowerową za miasto.

W app2U zarówno zgłoszenie szkody, jak i obsługa posprzedażowa – łącznie z przesłaniem zdjęcia ubezpieczonego przedmiotu czy zwierzęcia – odbywa się bezpośrednio przez aplikację. Możliwość zapisywania historii zakupów i biblioteka ubezpieczanych osób i przedmiotów ułatwia ponowny zakup ochrony bez konieczności powtórnego wpisywania danych.

– Technologia jest dzisiaj jednym z kluczowych elementów budowania przewagi konkurencyjnej na rynku ubezpieczeń. Cyfryzacja obszarów sprzedaży i obsługi klienta przyspieszyła jeszcze bardziej w trakcie pandemii. Przygotowany przez nas niedawno raport Foresight Ubezpieczenia 2030 pokazał, że przyszłość to rozwiązania zdalne, w tym mobilne. Dlatego postawiliśmy na produkt w postaci aplikacji mobilnej, intuicyjny proces zakupu, minimum formalności, elastyczność składki oraz dobrowolność w wyborze metody płatności – mówi Dominik Marzec, szef e-commerce Europy Ubezpieczenia.

App2U pozwala ubezpieczyć cztery różne obszary. Pierwszy – najbardziej rozbudowany – to Sport i Podróże, który oferuje ochronę podczas podróży zagranicznej i wypoczynku w Polsce. Chroni także w przypadku zachorowania na Covid-19 oraz przymusowej kwarantanny i izolacji związanej z tą chorobą w trakcie pobytu za granicą. Twórcy app2U przygotowali również ofertę dla rowerzystów. Jej zakres obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, OC, uszkodzenia roweru, kradzież czy rowerowe assistance.

Drugi obszar to Bilety i Wydarzenia, który zapewnia mobilny dostęp do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży lub wydarzenia kulturalnego. Umożliwia także ubezpieczenie się w prosty sposób na wypadek opóźnienia lub odwołania pociągu lub samolotu.

Trzeci obszar to Sprzęt Mobilny i RTV. Zakres ubezpieczenia obejmuje przypadkowe uszkodzenia i kradzieże laptopów, aparatów fotograficznych, zegarków sportowych, telewizorów czy konsoli do gier.

Ostatni obszar zapewnia ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków psów i kotów, wydatki będące ich konsekwencją oraz OC za wyrządzone szkody.  

App2U jest dostępna na telefony z systemem iOS i Android. Można ją pobrać ze sklepów App Store i Google Play.

OWU produktów dostępnych w aplikacji:
https://tueuropa.pl/app2U

Prezentacja na temat aplikacji:
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaw…

Film na temat aplikacji:

AM, news@gu.com.pl

(źródło: Europa Ubezpieczenia)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here