Ubezpieczenia zdrowotne zyskują na Covid-19

0
179

Masowe zachorowania na Covid-19 spowodowały, że europejskie szpitale zaroiły się od pacjentów z koronawirusem. Dla innych chorych zaczęło brakować miejsca, dlatego ich rodziny sięgnęły po ubezpieczenia pozwalające leczyć się w prywatnych placówkach – informuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta podaje, że jedynie w Hiszpanii niemal 470 tys. osób nabyło w 2020 r. polisy zdrowotne – o 47% więcej niż rok wcześniej. Frank Calderón, szef działu ochrony zdrowia Mapfre, zdradził, że większość nowych klientów stanowią rodziny z małymi dziećmi. AXA podała, że jej sprzedaż zdrowotna wzrosła o 6% r/r. Natomiast w Niemczech sektor prywatnych ubezpieczeń wzrósł o 1,8%, do 36 mln szt. Z kolei przypis składki z takich produktów wzrósł o 3,8% r/r, do 42,6 mld euro.

„Rz” zauważa, że wyniki w sektorze ubezpieczeń zdrowotnych korespondują z powszechnymi spadkami w innych gałęziach rynku. ASF, portugalski nadzór, podał, że w jego kraju np. sprzedaż w ubezpieczeniach na życie spadła o 50% r/r, zaś w zdrowotnych wzrosła o 8,3%, do historycznych 949 mln euro. Z kolei UNESPA – hiszpański odpowiednik PIU – podała, iż przyrost w sektorze zdrowotnym wyniósł 5,1% wobec spadku wartości całego tamtejszego rynku ubezpieczeń o 8,3%.

Więcej:

„Rzeczpospolita” z 5 marca, Piotr Rudzki „Ubezpieczyciele w Europie korzystają na pandemii”

https://www.rp.pl/Ubezpieczenia/210309675-Ubezpieczyciele-w-Europie-korzystaja-na-pandemii.html

(AM, źródło: „Rzeczpospolita”)