Ubezpieczenie „Inwest Klimat” Credit Agricole

0
523

Bank Credit Agricole rozpoczął subskrypcję nowego ubezpieczenia na życie z opcją inwestycyjną. „Inwest Klimat” pozwala inwestować w firmy z sektora zielonej gospodarki, zapewniając jednocześnie 100% ochrony kapitału wpłaconego przez klienta.

– Inwest Klimat to indywidualne ubezpieczenie na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Z jednej strony daje ochronę ubezpieczeniową na życie, a z drugiej możliwość zysku na wzroście indeksu, który gromadzi spółki rozwijające technologie przyjazne środowisku – wyjaśnia Tomasz Wyłuda, dyrektor Biura Doradztwa Inwestycyjnego Credit Agricole.

Wyniki Inwest Klimat zależą od notowań indeksu giełdowego iSTOXX® Global Low Carbon ex-Controversial Activities Select, złożonego ze specjalnie wyselekcjonowanych firm z różnych sektorów gospodarki o zasięgu ogólnoświatowym.

Inwest Klimat to kolejny produkt w portfolio Credit Agricole, który umożliwia wspieranie rozwoju tzw. zielonej gospodarki i ochronę środowiska naturalnego.

– W Credit Agricole przykładamy ogromną wagę do ochrony środowiska – jest to część naszej biznesowej strategii. Dlatego wprowadzamy na rynek kolejny produkt finansowy wspierający rozwój czystych i nowoczesnych technologii. Dzięki tej atrakcyjnej ofercie inwestorzy mogą nie tylko liczyć na zyski, ale również troszczyć się o naturę – przekonuje Tomasz Wyłuda.

Subskrypcja potrwa do 28 lutego. Minimalna kwota wpłaty wynosi 3 tys. zł, maksymalna 2 mln zł. Okres inwestycji to 4 lata i 16 dni. Produkt został opracowany we współpracy z CALI Europe.

(AM, źródło: prnews.pl)