Ubezpieczenie jednym z najbardziej pożądanych benefitów pracowniczych

0
436

Przyszłość ubezpieczeń to dalsze rozwijanie indywidualizacji. Katalog potrzeb będzie się rozrastał, będziemy zabezpieczać inne niż dziś obszary życia – przekonywał Michał Płaczkiewicz z Unum Życie podczas debaty „Jak zmotywować pracownika? Skuteczne systemy motywacyjne i benefity”, która odbyła się w Centrum Prasowym PAP.

Uczestnicy debaty przyjrzeli się nowym programom wspierającym budowanie przyjaznego środowiska pracy, a także sprawdzili, jakie działania zwiększają efektywność i potencjał zespołów na każdym szczeblu organizacji. Eksperci zgodzili się, że jednym z narzędzi motywujących pracowników i w dłuższej perspektywie budującej lojalność zespołu są dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe.

– Bezpieczeństwo to podstawowa potrzeba człowieka, a jednym z kluczowych elementów budujących poczucie bezpieczeństwa jest polisa na życie. Jest dziś ona bardzo pożądanym benefitem – tłumaczył Michał Płaczkiewicz, dyrektor HR, Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej Unum Życie.

Jego zdaniem ubezpieczenie jako benefit jest wyrazem troski o pracownika, daje również duże korzyści pracodawcy.

– Jeśli pracownika spotka choroba, uraz lub nieszczęśliwa sytuacja, dzięki ubezpieczeniu może szybciej wrócić do pracy – mówił Michał Płaczkiewicz.

Podkreślał, że ubezpieczenie jest benefitem pozapłacowym, który charakteryzuje się dużą elastycznością – pozwala dobrać zakres odpowiedni do indywidualnych potrzeb pracownika.

– To może być objęcie ochroną członków rodziny, dokupienie dodatkowego pakietu związanego ze sportem, który uprawia pracownik, albo zabezpieczenie na wypadek choroby onkologicznej, kardiologicznej – wyliczał Michał Płaczkiewicz.

I dodał, że w Polsce – podobnie jak w Wielkiej Brytanii – coraz więcej pracodawców będzie w pełni finansować ubezpieczenie pracownika, a nie tylko dawać możliwość przystąpienia do ubezpieczenia.

(AM, źródło: PAP MediaRoom)