Unilink rozpoczął ekspansję zagraniczną

0
497

Zakup bułgarskiego pośrednika ubezpieczeniowego I&GInsurance Brokers jest pierwszym z wielu przejęć, jakich Unilink zamierza dokonać w regionie Europy Środkowej i Wschodniej – informuje „Puls Biznesu”.

Przejęta firma (transakcja wymaga jeszcze zgody lokalnego urzędu antymonopolowego) ma sieć stacjonarną liczącą około 300 placówek, a generowany przez nią przypis składki wynosi ok. 300 mln zł w skali roku, co stanowi 10% udział w tamtejszym rynku. Według Igora Rusinowskiego, prezesa Unilink, do zakupu na rynku bułgarskim zachęciła firmę jego przejrzystość i przewidywalność w zakresie współpracy agentów z ubezpieczycielami i multiagencjami – pośrednicy mogą współpracować albo z jednymi, albo z drugimi. Teraz polska firma rozgląda się za możliwościami akwizycji na innych rynkach CEE.

„PB” wskazuje, że w ten sposób Unilink chce uzyskać pozycję regionalnego lidera pośredniczącego w sprzedaży ubezpieczeń dla klienta indywidualnego. W Polsce już takim jest – jego plany na ten rok przewidują zebranie 1,7 mld zł składek z naszego rynku. Obecnie multiagencja współpracuje z 14 tys. agentów, dysponując siecią stacjonarną liczącą 550 placówek w całym kraju.

Więcej:
„Puls Biznesu” z 1 września, Karolina Wysota „Unilink wychodzi za granicę”: https://www.pb.pl/unilink-wychodzi-za-granice-1001487

(AM, źródło: „Puls Biznesu”)