Unilink ze zgodą na akwizycję w Bułgarii

0
699

9 lutego Unilink poinformował, że z końcem stycznia bułgarski odpowiednik Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów formalnie wydał zgodę na przejęcie I&G Insurance Brokers, wiodącego brokera ubezpieczeniowego na tamtejszym rynku. Tym samym pierwsza zagraniczna akwizycja polskiej multiagencji stała się faktem.

Przejęcie I&G Insurance Brokers to pierwszy krok Unilink w realizacji międzynarodowej strategii, której celem jest budowa wiodącego dystrybutora ubezpieczeń w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W zarządzie bułgarskiej firmy pozostaje jej założyciel, Nikolay Zdravkov, który jest udziałowcem mniejszościowym i będzie pełnił funkcję prezesa, a także dyrektora generalnego w nowym zarządzie spółki. W przyszłości firma będzie zarządzana dwupoziomowym systemem zarządzania – radą nadzorczą i zarządem.

I&G Insurance Brokers jest liderem na bułgarskim rynku ubezpieczeniowym. Założona w 1994 r. firma generuje obecnie blisko 300 mln złotych przypisu rocznie (10% udziału w tamtejszym rynku), sprzedając ponad 300 tys. produktów ubezpieczeniowych. I&G Insurance Brokers posiada także ponad 230 placówek i zatrudnia ponad 500 doradców ubezpieczeniowych.

Więcej o bułgarskim przejęciu w wywiadzie z Igorem Rusinowskim, prezesem Unilink:

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl