UNIQA i AXA ze wspólną stroną internetową

0
486

Integracja UNIQA Polska i AXA Polska postępuje. Od 12 lutego obaj ubezpieczyciele mają nową, wspólną stronę internetową znajdującą się pod adresem uniqa.pl.

Nowa strona łączy w sobie wszystkie funkcjonalności poprzednich adresów internetowych, w tym platformę do zakupu ubezpieczeń. Klienci mogą tam również zgłaszać szkody i roszczenia, logować się na swoje konta albo znaleźć kontakt do agenta. Każde wejście na strony axa.pl lub axadirect.pl zostanie automatycznie przekierowane na uniqa.pl.

Ideą, która stała za uruchomieniem wspólnej strony www i infolinii przed prawnym połączeniem towarzystw, było jak najszybsze uproszczenie i usprawnienie kontaktu klientów z ubezpieczycielem. Zamiast trzech dotychczasowych stron klienci obu firm mogą załatwić sprawy pod adresem uniqa.pl.  

– Połączenie UNIQA i AXA to duży projekt i fantastycznie jest widzieć już efekty pracy ostatnich miesięcy. Wspólna strona internetowa to pierwsze tak duże wdrożenie. Kolejne implementacje będziemy realizować już w czasie połączenia prawnego organizacji. Prezentujemy na niej wszystko to, co najlepsze w UNIQA i AXA. Klient będzie mógł zarówno kupić tu ubezpieczenia – tak jak na wcześniejszej stronie axadirect.pl – jak i łatwo znaleźć kontakt do agenta czy najbliższej placówki. Niebawem ruszamy z naszą kampanią reklamową, w której będziemy kierować już na nową stronę www – mówi Marcin Nedwidek, prezes połączonych spółek UNIQA i AXA (po uzyskaniu zgody KNF).

Nowa strona bazuje na aktualnych trendach i sprawdzonych wytycznych w zakresie doświadczenia klientów i użytkowników (UX, CX). Platforma transakcyjna do zakupu ubezpieczeń i produktów inwestycyjnych jest stworzona na wzór nowoczesnych sklepów internetowych.

– Mając szeroką ofertę ubezpieczeniową, musimy zawsze pamiętać, jak różnią się klienci odwiedzający naszą stronę. Projektując ją, korzystaliśmy z naszych doświadczeń, badań na klientach i najnowszych trendów. Wszystko po to, by każdy szybko i prosto mógł załatwić swoją sprawę lub znaleźć potrzebną informację – nieważne, czy robi to w domu przez komputer, tablet, w smartfonie, czy siedząc w autobusie, czy na spotkaniu ze swoim agentem – mówi Aldona Paciorek, dyrektor Departamentu Digital i E-Commerce po połączeniu UNIQA i AXA.

Strona będzie cały czas rozwijana z myślą o potrzebach klientów i pośredników. W drugim kwartale tego roku, wraz z połączeniem prawnym spółek UNIQA i AXA w Polsce, planowany jest  kolejny krok – połączenie i uproszczenie obsługi polis.

Ubezpieczyciel uruchomił również wspólny numer infolinii dla klientów obu firm.

 UNIQA zachowuje swoje klientocentryczne podejście do prowadzenia biznesu. Stale badamy satysfakcję naszych klientów z obsługi i likwidacji szkód. Dzięki temu wiemy, jakie są ich problemy, potrzeby i oczekiwania. Najważniejsze jest to, aby proces połączenia sprawiał jak najmniej problemów, by kontakt z nami był jak najprostszy, likwidacja szkód uczciwa i sprawna, a komunikacja zrozumiała i szybka. Są to cele, które napędzają wszystko, co robimy – mówi Maciej Czyż, dyrektor zarządzający ds. wsparcia klienta w połączonych UNIQA i AXA.

UNIQA ogłosiła przejęcie spółek AXA w Polsce, w Czechach i na Słowacji, pod warunkiem uzyskania niezbędnych zgód regulatorów, na początku lutego 2020 roku. Wartość transakcji wyniosła około 1 mld euro i był to największy zakup firmy w historii grupy, jak i największe do tej pory przejęcie dokonane przez austriacką firmę ubezpieczeniową w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Po udzieleniu wszystkich niezbędnych zezwoleń w październiku transakcja została formalnie zakończona. Zakup spółek AXA umacnia pozycję rynkową UNIQA na rynkach CEE. Zarówno w Polsce, jak i w Czechach oraz na Słowacji grupa należy obecnie do pierwszej piątki ubezpieczycieli. Dzięki przejęciu UNIQA zyskuje 5 mln nowych klientów (po akwizycji ich łączna liczba przekroczyła 15 mln) i 800 mln euro nowej składki.

W Polsce UNIQA stała się nowym właścicielem pięciu spółek. Są to AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji, AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń, AXA Polska, AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych i AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne. Po transakcji, która w Polsce nie obejmuje innych firm działających pod marką AXA: AXA Partners, AXA Assistance ani AXA XL, austriacka firma stała się piątą co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Polsce.

W zarządzie połączonych firm znajdzie się sześć osób. Szefem Grupy UNIQA w Polsce zostanie Marcin Nedwidek. Do zarządu wejdą także Adam ŁoziakJarosław MatusiewiczMariusz WójcikDaniela Sotirovic oraz Jakub Machnik.

Do czasu pełnej integracji nic się nie zmienia dla klientów, pracowników i partnerów AXA.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl