UNIQA: Ponad 100 tys. zł dla fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

0
513

UNIQA przekazała Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wsparcie finansowe o wartości 101 348 zł. Pieniądze pochodzą ze sprzedaży polis indywidualnego ubezpieczenia szkolnego w ramach projektu społecznego „Masz moc na hejt”.

UNIQA rozpoczęła współpracę z fundacją Dajemy Dzieciom Siłę pod koniec maja 2023 roku. Z każdej sprzedanej polisy indywidualnego ubezpieczenia szkolnego NNW zakład zobowiązał się przekazać złotówkę na rzecz fundacji, w tym na działalność prowadzonego przez organizację telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Po roku kwota wsparcia sięgnęła 101 348 zł. Voucher o tej wartości firma przekazała fundacji w jej warszawskiej siedzibie.

– Działalność fundacji Dajemy Dzieciom Siłę budzi podziw i szacunek. Cały zespół wykonuje niezwykle trudną i odpowiedzialną pracę, zapewniając wsparcie psychologiczne i prawne dla dzieci, a niekiedy także ratując im życie  – mówi Agnieszka Durst-Wilczyńska, dyrektorka Departamentu Zarządzania Marką, Komunikacji i Zaangażowania Społecznego UNIQA.

– Z tego partnerstwa także my czerpiemy siłę, bo odnajdujemy w nim wspólne wartości i cele. Oferując polisę szkolną NNW z ochroną na wypadek hejtu w internecie, pokazujemy, że ubezpieczenia w istocie mają moc, także tę społeczną. Dzięki nim możemy wesprzeć najmłodszych, którzy niejednokrotnie pozostają sami ze swoimi problemami – dodaje Wojciech Rabiej, dyrektor zarządzający Pionu Rozwiązań dla Klienta Detalicznego UNIQA.

– Telefon zaufania 116 111 wspiera dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji lub potrzebują rozmowy o ważnych dla siebie sprawach. Ale to jedna z wielu aktywności, które realizujemy w ramach naszej działalności. Prowadzimy sieć Centrów Pomocy Dzieciom, angażujemy się w procesy legislacyjne, współpracujemy z sądami i organami ścigania, prowadzimy działalność edukacyjną, wspierając rodziców i profesjonalistów pracujących z dziećmi. To wszystko wymaga także zaangażowania finansowego, dlatego bardzo dziękujemy partnerom, którzy wspierają naszą działalność, ale też rozumieją, jak bardzo jest potrzebna – mówi Renata Szredzińska, prezeska zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

(AM, źródło: UNIQA)