Unum Życie: Dzień Wolontariusza

0
604

Fundacja Unum oraz Unum Życie wspólnie zorganizowały Dzień Wolontariusza, podczas którego pracownicy oraz współpracownicy, a także ich rodziny i przyjaciele udzielali się charytatywnie, niosąc potrzebną pomoc. Prawie 270 wolontariuszy we wrześniowe i październikowe weekendy wsparło 9 placówek w całej Polsce.

Wolontariusze wykonywali prace remontowe i porządkowe, zakupili i dostarczyli potrzebne zaopatrzenie,  produkty spożywcze i chemię gospodarstwa domowego, a także zorganizowali zajęcia aktywizacyjne i edukacyjne dla dzieci.

– Misją naszej firmy jest troska o drugiego człowieka, szacunek do jego historii i dbałość o jego poczucie bezpieczeństwa. Wśród naszych pracowników i współpracowników jest tak wiele osób wrażliwych na potrzeby innych, co widać zarówno w codziennej pracy, jak i podczas takich akcji, jak Dzień Wolontariusza. Wolontariat to niezwykła wartość, jaką dajemy podopiecznym. Dzieląc się naszym czasem i uwagą, okazujemy im prawdziwą troskę, życzliwość i wzmacniamy ich wiarę drugiego człowieka. Trudno o piękniejszy gest – komentuje Małgorzata Morańska, prezes zarządu Fundacji Unum.  

W ramach Dnia Wolontariusza pomoc dotarła do najbardziej potrzebujących w Domu Samotnej Matki Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia w Brwinowie, Domu Dziecka dla dzieci chorych Fundacji „Dom w Łodzi”, Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy, Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach, Centrum Administracyjnym nr 1 Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Krakowie, Schronisku dla Zwierząt „Otwarte drzwi” w Olsztynie, Domu Dziecka w Kórniku, Stowarzyszeniu Świętego Celestyna w Mikoszowie, Domu Dziecka w Szczecinie oraz Domach Dziecka w Kowalewie.

W ciągu 10 lat funkcjonowania Fundacja Unum, dzięki wsparciu ponad 800 wolontariuszy, pomogła prawie 900 podopiecznym, na rzecz których przekazano w sumie 2,17 mln.

(AM, źródło: Unum Życie)