Vienna Life: Ubezpieczenie sposobem na bezpieczną przyszłość dziecka

0
214

Vienna Life zwraca uwagę, że na rynku ubezpieczeń można znaleźć szereg produktów ochronnych i oszczędnościowych, które sprawdzą się jako narzędzia wspierające dziecko, zwłaszcza w kontekście jego przyszłości.

Eksperci ubezpieczyciela wskazują, że ze względu na szereg czynników zewnętrznych trudno zaplanować nawet najbliższą przyszłość. Dlatego należy brać pod uwagę wystąpienie zdarzeń komplikujących bądź uniemożliwiających funkcjonowanie na lepszym albo dotychczasowym poziomie materialnym. Jednym z rozwiązań tego problemu są produkty ubezpieczeniowe, które mogą zrekompensować krzywdy i straty wywołane np. zdarzeniem losowym.

Na rodzicach spoczywa dodatkowa odpowiedzialność. Dlatego też warto skorzystać z pakietów ubezpieczeniowych dający rekompensatę dziecku na wypadek zdarzeń uderzających w nas samych. Kluczowe jest rozsądne dokonanie wyboru produktów z szerokiej gamy oferowanej przez instytucje ubezpieczeniowe. Tak, aby były „skrojone” na miarę naszych potrzeb (jak wiek dziecka), ale i możliwości (zwłaszcza finansowych; wartość ubezpieczenia jest skorelowana z wysokością uiszczanych przez nas składek) – komentuje Kamil Hajdamowicz, doradca inwestycyjny Vienna Life TU.

Drugą grupą istotnych z perspektywy rodzica produktów są możliwości profesjonalnego oszczędzania. Ich różnorodność sprawia, że można dopasować usługę do konkretnych planów, np. związanych z edukacją dziecka (studia, zwłaszcza prestiżowe, bywają bardzo kosztowne).

Na rynku znajdziemy szereg mniej i bardziej odważnych i obarczonych ryzykiem produktów finansowych. Jeśli zaś mamy wolne środki, możemy pomyśleć o zainwestowaniu ich z myślą o przyszłości dziecka. Niezależnie od tych rozwiązań, na rynku znajdziemy już oferty dedykowane konkretnym celom, związanym właśnie z zabezpieczaniem przyszłości dziecka – dodaje Kamil Hajdamowicz.

(AM, źródło: Vienna Life)