Vienna Life wyróżniona za e-podpis

0
216

Vienna Life jako pierwsza na rynku ubezpieczeń życiowych w 2019 r. wprowadziła e-podpis – nowoczesne rozwiązanie w systemie do zawierania umów eWniosek. Usługa została doceniona w konkursie „Gazety Bankowej” w kategorii „Ubezpieczenia” za najciekawsze i najbardziej innowacyjne rozwiązanie.

W Vienna Life stawiamy na procesy sprzedażowe, które łączą wygodę i cyfryzację z pozaubezpieczeniowymi potrzebami i przyzwyczajeniami klienta. Dlatego w zeszłym roku jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeń na życie udostępniliśmy możliwość podpisywania umów ubezpieczeniowych z wykorzystaniem podpisu elektronicznego. W związku z tym jeszcze przed wybuchem pandemii mieliśmy narzędzia, które umożliwiają naszym klientom i agentom działania online – komentuje Jarosław Krasowski, dyrektor Departamentu Sprzedaży Vienna Life TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group. 

E-podpis to rozwiązanie będące efektem współpracy Vienna Life z firmą Autenti. Pozwala zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie z wykorzystaniem zaawansowanego podpisu elektronicznego przez internet. Jest to możliwe poprzez platformę do podpisywania dokumentów online.

– W ciągu ostatniego roku wprowadziliśmy szereg zmian na naszej platformie eWniosek, umożliwiającej wybór ubezpieczenia oraz wypełnienie wniosku w sposób wygodny i intuicyjny. Dzięki wdrożeniu e-podpisu proces zawarcia umowy ubezpieczenia na życie może odbywać się na odległość, bez konieczności wysyłania dokumentów pocztą lub kurierem. Cieszymy się, że nasza usługa została doceniona przez naszych klientów, a także zyskała wyróżnienie w konkursie „Gazety Bankowej” – dodaje Krasowski.

Konkurs Techno Biznes organizowany jest przez „Gazetę Bankową” już od trzynastu lat. Co roku nagradzane są w nim rozwiązania technologiczne sektora bankowości, ubezpieczeń i przemysłowego, które już teraz mają realny wpływ na kształtowanie rzeczywistości biznesowej lub posiadają znaczący potencjał do kreowania jej w przyszłości. Wykorzystanie podpisu elektronicznego na platformie eWniosek Vienna Life zostało docenione w kategorii konkursowej „Lider 2019”.

Vienna Life pracuje nad wdrożeniem kolejnych rozwiązań technologicznych, które ułatwią pośrednikom proces sprzedaży na odległość. W najbliższym czasie chce zaproponować m.in. nowe narzędzia weryfikacji tożsamości oraz platformę online ułatwiającą budowanie długotrwałych relacji z klientami, również na odległość.

(KS, źródło: VIG)