VIG wzmacnia pozycję na Węgrzech

0
326

21 listopada Vienna Insurance Group podpisała umowę zakupu 35% węgierskiego holdingu VIG Magyarország Befektetesi Zrt., który obecnie należy do państwowego Corvinusa. Po sfinalizowaniu transakcji udział VIG w holdingu wzrośnie z 55% do 90%. 

W marcu 2022 roku Vienna Insurance Group przejęła spółki holenderskiej grupy Aegon na Węgrzech. VIG Magyarország Befektetesi Zrt. został powołany do zarządzania węgierskimi spółkami VIG, w których państwo posiada 45% udziałów.

– Na Węgrzech, podobnie jak we wszystkich naszych krajach, realizujemy długoterminową strategię rynkową. Dokonując wykupu, podkreślamy nasze długoterminowe zaangażowanie na rynku węgierskim i nie możemy się doczekać kontynuacji strategicznego partnerstwa z rządem węgierskim – powiedział Hartwig Löger, CEO VIG.

Corvinus International Investments Zrt., spółka zarządzająca inwestycjami państwa węgierskiego, nadal posiada 10% udziałów w VIG Magyarország Befektetesi Zrt. Strony postanowiły nie ujawniać ceny nabycia.

Oczekuje się, że zamknięcie nastąpi pod koniec listopada 2023 r., pod warunkiem uzyskania zgody Narodowego Banku Węgier.

VIG działa na Węgrzech od 1996 roku i jest liderem rynku z udziałem przekraczającym 19%. Oba działające w tym kraju towarzystwa, Alfa i UNION, wygenerowały w pierwszej połowie 2023 roku wolumen składki na poziomie 403 mln euro.

(AM, źródło: VIG)