Pocztowe TUW: Dotowane polisy rolne są jeszcze dostępne. Ale nie dla wszystkich ryzyk

0
670

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (Pocztowe TUW) poinformowało, że w jego ofercie nadal dostępne są ubezpieczenia upraw rolnych oraz zwierząt gospodarskich z dopłatami ze środków budżetu państwa. Zakład przyznał jednak, że część ryzyk jest już niedostępna lub podlega ograniczeniom.

Towarzystwo podało, że rolnicy mogą jeszcze skorzystać z wiosennego sezonu sprzedaży dotowanych ubezpieczeń w zakresie upraw: zbóż, kukurydzy, rzepaku, rzepiku, truskawek, ziemniaków, tytoniu, chmielu, buraków cukrowych, warzyw gruntowych, roślin strączkowych. Pocztowe TUW zauważyło też, że w porównaniu do analogicznego sezonu 2019 roku nastąpił znaczny wzrost zainteresowania niektórymi ubezpieczeniami i z tego powodu, jak również w celu zabezpieczenia profesjonalnej likwidacji szkód niedostępne jest już ubezpieczenie owoców drzew i krzewów owocowych. Z kolei sprzedaż ubezpieczeń tytoniu oraz rzepaku została ograniczona do 14 województw.

– Z roku na rok, z sezonu na sezon obserwujemy wzrost zainteresowania rolników naszymi ubezpieczeniami. Szczególnie cieszy fakt, że w niedługim czasie funkcjonowania na rynku dotowanych ubezpieczeń rolnych rolnicy szybko zaufali nam i często odnawiają wcześniej posiadane ubezpieczenia – powiedział Stanisław Sokołowski, wiceprezes Pocztowego TUW.

Rolnicy w zależności od wybranego pakietu mogą chronić uprawy od szkód spowodowanych przez grad, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny, lawinę, obsunięcie się ziemi, piorun, huragan, powódź, pożar (ubezpieczenie niedotowane).

W obecnym czasie, w trwającym wiosennym sezonie jedynym ograniczeniem jest susza, gdyż to zjawisko już występuje i jest ryzykiem pewnym.

(AM, źródło: Pocztowe TUW)