Warta: Bezpłatne połączenie z infolinią w razie problemu ze zdrowiem za granicą

0
975

Warta wraz z Europ Assistance Polska wprowadzają możliwość darmowego połączenia z infolinią dzięki wykorzystaniu połączenia internetowego. Nowe rozwiązanie zapewnia realną oszczędność turystom chcącym skorzystać z ubezpieczenia za granicą.

W nagłych wypadkach turysta w obcym kraju powinien jak najszybciej otrzymać pomoc lekarską. Osoby posiadające ubezpieczenie turystyczne mogą skorzystać z pomocy ubezpieczyciela w zorganizowaniu pomocy medycznej. W takich momentach kontaktują się telefonicznie z konsultantem na infolinii. Jednak rozmowa wychodząca z Tajlandii lub Australii może kosztować nawet 8 zł za minutę. Natomiast średni czas rozmowy z konsultantem to ok. 10 minut.

– Dotychczas połączenie z ubezpieczycielem z zagranicy mogło być dużym wydatkiem. Szczególnie jeśli mieliśmy problemy zdrowotne w kraju poza Unią Europejską, rachunek po kontakcie z infolinią ubezpieczyciela wynosił co najmniej kilkadziesiąt złotych. Dlatego wprowadzamy rozwiązanie, dzięki któremu klient Warty, dzwoniąc nawet z Argentyny czy Filipin, nie wyda ani złotówki na połączenie z naszym konsultantem – komentuje Jarosław Nowak, kierujący Wydziałem Assistance Warty.

Warta przygotowała nowe rozwiązanie dla turystów potrzebujących skontaktować się z konsultantem na infolinii: połączenia telefoniczne za pomocą internetu. Dzięki nowej funkcjonalności wystarczy dostęp do WiFi (np. w hotelu) lub lokalna karta do telefonu z pakietem internetowym, aby połączyć się z Wartą bez dodatkowych kosztów. Po wybraniu specjalnego przycisku klient połączy się bezpłatnie z konsultantem w Polsce, który zapewni odpowiednie wsparcie osobie objętej ubezpieczeniem. Dostęp do nowej funkcji możliwy jest przez smartfon za pośrednictwem strony wartatravel.eap.pl oraz aplikacji Messenger.

– Naszym celem jest maksymalne uproszczenie komunikacji między klientem i konsultantem. Dzięki nowemu rozwiązaniu dajemy ubezpieczonym w Warcie możliwość szybkiego połączenia z dowolnego zakątka świata, bez narażania ich na dodatkowe opłaty. Oznacza to dla osób mających problemy zdrowotne podczas wyjazdu zagranicznego duże oszczędności – dodaje Jarosław Nowak.

(AM, źródło: Warta)