Warta wesprze rozwój morskiej energetyki wiatrowej

0
116

Warta jest kolejnym ubezpieczycielem, który przystąpił do „Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce”. Nadrzędnym celem inicjatywy jest wsparcie rozwoju tego sektora oraz zwiększenie udziału polskich przedsiębiorców w łańcuchu dostaw dla morskich farm wiatrowych powstających w polskiej, wyłącznej strefie ekonomicznej.

Od stycznia eksperci ubezpieczeń morskich Warty są zaangażowani w prace zespołów roboczych w projekcie Polish Offshore Sector Deal, zorganizowanym pod auspicjami ministra klimatu i środowiska. Działania te mają na celu wypracowanie, podpisanie i realizację umowy sektorowej „Deklaracja współpracy na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce”.

– Chcemy aktywnie budować sektor ubezpieczeń wspierających rozwój rynku odnawialnych źródeł energii w Polsce. Jednym z podjętych działań jest udział w porozumieniu kształtowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. W jego ramach będziemy analizować oczekiwania finansowo-ubezpieczeniowych inwestorów, wykonawców, dostawców czy zaangażowanych instytucji oraz wspierać wiedzą na temat wymogów rynku ubezpieczeniowego w zakresie ubezpieczeń OZE. W konsekwencji pozwoli nam to przygotować produkty i usługi ubezpieczeniowe, co wzmocni ochronę i bezpieczeństwo finansowe prowadzonych inwestycji – tłumaczy Leon Pierzchalski, dyrektor zarządzający odpowiedzialny za Departament Klientów Strategicznych i Reasekuracji Warty.

Warta przystąpiła do porozumienia 21 września. Dokument podpisało także grono ponad 150 szeroko rozumianych interesariuszy, w tym podmioty z administracji rządowej, samorządowej, a także inwestorzy, dostawcy i usługodawcy łańcuchu dostaw, organizacje pozarządowe, organizacje edukacyjne i instytucje finansowe.

Oprócz Warty do inicjatywy przystąpili również inni ubezpieczyciele – PZU i Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

(AM, źródło: prnews.pl)