Wiener finansowo zachęci do bezpieczniejszej jazdy

0
310

Wiener Drive – taką nazwę nosi nowa aplikacja dla kierowców opracowana przez Wiener TU. W założeniu narzędzie telematyczne ma zwiększać bezpieczeństwo na drodze i poprawiać styl jazdy. System podpowiada, jak jeździć bardziej ekologicznie i oszczędnie, a nowym klientom proponuje udział w konkursie, w którym nagrodą jest refinansowanie do 30% składki ubezpieczenia.

Za każdą podróż samochodem kierowcy otrzymają ocenę łączną, na którą składa się 5 elementów: niekorzystanie z telefonu, prędkość, hamowanie, przyspieszanie oraz pokonywanie zakrętów. Ocena poszczególnych jazd przekłada się na łączną notę kierowcy. Każda podróż, jak również ocena łączna kierowcy, zawiera się w przedziale 0–100 punktów. Im więcej punktów, tym lepszy wynik, a co za tym idzie – wyższa nagroda pieniężna.

#bądźbardziej bezpieczny, oszczędny, ekologiczny

Akcji towarzyszy przesłanie #bardziej. Wiener chce pokazywać, że bezpieczny, oszczędny i ekologiczny styl jazdy się opłaca.

– Aplikacja telematyczna to rozwiązanie, które ma szansę realnie zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach, stąd pomysł na projekt Wiener Drive. Zachęcamy naszych klientów do udziału w wyzwaniach, które systematycznie pojawiają się w aplikacji. Za każde ukończone wyzwanie kierowca otrzymuje odznakę i specjalny tytuł. Wierzymy, że zdobyta wiedza przełoży się na odpowiedzialne zachowania podczas podróży, a ekologiczna jazda pozwoli walczyć ze zmianami klimatycznymi – mówi Wojciech Gałczyński, dyrektor Biura Sprzedaży Ubezpieczeń Detalicznych Wiener.

Wiener Drive analizuje przejechane trasy, pokazuje w których momentach przekroczono prędkość lub nastąpiło zbyt ostre wejście w zakręt. Dzięki przyznawanym punktacjom za przejazd, kierowca będzie mógł zmieniać swoje zachowania i poprawiać styl jazdy. Zwiększając bezpieczeństwo, może zyskać refinansowanie nawet 30% składki ubezpieczenia, a pierwsza wypłata następuje już po 9 miesiącach od rozpoczęcia korzystania z aplikacji.

Bezpieczni w razie wypadku

Wiener Drive wyposażono w funkcję „SOS”, która w razie wypadku lub awarii pojazdu przyśpieszy kontakt z assistance. Podczas nagłego zdarzenia aplikacja samodzielnie wykryje silne uderzenie, o czym poinformuje Wiener. Infolinia skontaktuje się z kierowcą, a gdy ten trzykrotnie nie odbierze telefonu, na miejsce wyśle pomoc. Wiener rozszerzył ponadto podstawowy pakiet assistance, w którym zostały zwiększone limity holowania i liczba dób wypożyczenia samochodu zastępczego.

(AM, źródło: Wiener)