Wiener z nową aplikacją dla kierowców

0
801

Ubezpieczyciel wprowadził aplikację Wiener DRIVE. Nowe rozwiązanie ma zwiększyć bezpieczeństwo na drodze i poprawiać styl jazdy kierowców. System podpowiada, jak jeździć bardziej ekologicznie i oszczędnie, a stosując się do przepisów, można zyskać nawet 30% składki ubezpieczenia w pierwszym roku używania aplikacji.

Wiener DRIVE wykorzystuje telematykę, która pozwala na lepsze zrozumienie zachowań kierowców oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach, co w obliczu wysokiej liczby wypadków na polskich szosach może pomóc zmniejszyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń. Aplikacja dostępna jest dla posiadaczy Pakietu AUTO, a pobrać ją można z App Store i Google Play.

Komisja Europejska opublikowała w tym roku wstępne dane dotyczące wypadków na drodze w 2022 r. Z danych wynika, że w takich wypadkach zginęło ok. 20,6 tys. osób, co stanowi wzrost o 3% w stosunku do 2021 r. Zwrócono również uwagę na dane z 2021 r. analizujące liczbę zdarzeń śmiertelnych na drogach wiejskich i miejskich w całej UE.

Okazuje się, że na obszarach miejskich niechronieni użytkownicy ruchu drogowego, czyli m.in. piesi i rowerzyści stanowią prawie 70% wszystkich ofiar śmiertelnych. To skutek wypadków z udziałem samochodów osobowych i ciężarowych. To pokazuje, jak ważna jest poprawa ochrony pieszych i rowerzystów przed skutkami nieprzepisowej jazdy kierowców.

Co można z tym zrobić? Jedną z metod ograniczenia wypadków jest wprowadzanie coraz dotkliwszych kar za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności za szybką jazdę. Od stycznia 2022 r. obowiązuje nowy taryfikator mandatowy, zgodnie z którym za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h zapłacimy aż 1500 zł.

Jednak strach przed karą to tylko jedna z metod. Inną może być nagradzanie kierowców za przepisową jazdę. Dlatego Wiener przygotował aplikację poprawiającą bezpieczeństwo na drodze, dzięki której za poprawną jazdę można otrzymać nagrodę pieniężną.

Telematyka bada, jak jeżdżą kierowcy

Wiener postawił sobie za cel propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, które mają wejść w nawyk kierowcom. W związku z tym aplikacja wykorzystuje telematykę – dziedzinę informatyki, która zajmuje się monitorowaniem i analizą zachowania pojazdu oraz jego kierowcy. Jej zastosowanie w ubezpieczeniach pozwala na znacznie lepsze zrozumienie zachowań kierowców oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Telematyka pomaga ubezpieczycielom w określeniu ryzyka związanego z ubezpieczeniem danego pojazdu, a także w wyliczaniu składki ubezpieczeniowej. Może mieć to wpływ na obniżenie ceny ubezpieczenia.

W nowej aplikacji Wienera za każdą podróż samochodem kierowcy otrzymają ocenę łączną, na którą składa się pięć elementów bezpiecznej jazdy, czyli: niekorzystanie z telefonu, prędkość, hamowanie, przyspieszanie oraz pokonywanie zakrętów.

Ocena poszczególnych jazd przekłada się na finalną ocenę kierowcy. Każda podróż, jak również ocena łączna kierowcy, zawiera się w przedziale 0–100 pkt. Im więcej punktów, tym lepszy wynik, a co za tym idzie – wyższa nagroda pieniężna.

#bądźbardziej bezpieczny, oszczędny, ekologiczny

Akcji promującej nową aplikację towarzyszy przesłanie #bardziej. Wiener chce pokazywać, że bezpieczny, oszczędny i ekologiczny styl jazdy po prostu się opłaca.

Aplikacja telematyczna to rozwiązanie, które ma szansę realnie zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach, stąd pomysł na projekt Wiener DRIVE. Zachęcamy naszych klientów do udziału w wyzwaniach, które systematycznie pojawiają się w aplikacji.

Wierzymy, że zdobyta wiedza przełoży się na odpowiedzialne zachowania podczas podróży, a ekologiczna jazda pozwoli walczyć ze zmianami klimatycznymi. W obliczu wciąż wysokiej liczby wypadków na polskich drogach każdy sposób poprawiający bezpieczeństwo jazdy jest wart wdrożenia – mówi Wojciech Gałczyński, dyrektor Biura Sprzedaży Ubezpieczeń Detalicznych Wienera. 

Wiener DRIVE analizuje przejechane trasy, pokazuje, w których momentach przekroczyliśmy prędkość lub zbyt ostro weszliśmy w zakręt. Dzięki przyznawanym punktom za przejazd kierowca będzie mógł zmieniać swoje zachowania i poprawiać styl jazdy. Zwiększając bezpieczeństwo, staje się bardziej świadomym użytkownikiem dróg i może zyskać nawet 30% składki ubezpieczenia, a pierwsza wypłata następuje już po dziewięciu miesiącach od rozpoczęcia korzystania z aplikacji.

Bezpieczni w razie wypadku

Wiener DRIVE wyposażona jest w funkcję SOS, która w razie wypadku lub awarii pojazdu przyśpieszy kontakt z assistance. Podczas nagłego zdarzenia aplikacja samodzielnie wykryje silne uderzenie (ponad normatywne przeciążenie), o czym poinformuje Global Assistance, który koordynuje proces assistance i zarządza nim. Infolinia skontaktuje się z nami, a gdy trzykrotnie nie odbierzemy telefonu, na miejsce wyśle pomoc.

Wiener rozszerzył podstawowy pakiet assistance, w którym zostały zwiększone limity holowania i liczba dób wypożyczenia samochodu zastępczego. Ponadto w ramach wykupionego ubezpieczenia kierowca może liczyć na wsparcie, takie jak: holowanie, dostarczenie paliwa, pomoc techniczna, wymiana kół lub odpalenie samochodu.

Ubezpieczony łatwo zgłosi także szkodę komunikacyjną. Ekologiczna jazda przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych oraz ograniczy spalanie paliwa.

Więcej informacji na temat Wiener DRIVE można znaleźć na stronie: wiener.pl/drive


POBIERZ | SUBSKRYBUJ W APPLE PODCASTS | SUBSKRYBUJ W SPOTIFY