Wolontariusze Europ Assistance Polska troszczą się o Wisłę

0
684

Z okazji przypadającego 11 maja Dnia Bez Śmiecenia wolontariusze z Europ Assistance Polska kolejny raz dołączyli do ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka. Wspólnymi siłami oczyszczali fragment prawego brzegu Wisły w Warszawie. Łącznie zebrali 20 worków odpadów.

Wolontariusze rozpoczęli od terenów przy Moście Świętokrzyskim, a zakończyli przy Moście Śląsko-Dąbrowskim. W ciągu 2 godzin zebrali 20 worków pełnych różnych odpadów. Głównie były to szklane i plastikowe butelki, puszki po napojach, kawałki styropianu, foliowe reklamówki czy papierowe opakowania. 

– W porównaniu do zeszłego roku śmieci było o wiele mniej. Bardzo cieszy nas ta zmiana na lepsze. Pokazuje, że osobom mieszkającym w Warszawie środowisko naturalne nie jest obojętne. Pamiętajmy, że sprzątając po sobie, dajemy przykład innym, a szczególnie młodszemu pokoleniu – tłumaczy Agata Tomaszewska, trenerka/ekspertka ds. Jakości w Dziale Jakości i Wsparcia Europ Assistance Polska, która w 2023 roku również uczestniczyła w Operacji Czysta Rzeka.

(AM, źródło: Europ Assistance Polska)