Wolontariusze Fundacji Unum czuli na SOS

0
266

Pracownicy i współpracownicy Unum Życie zebrali łącznie 1261 kg żywności dla potrzebujących, których zaopatruje Bank Żywności SOS w Warszawie. To wynik przedświątecznej akcji „Bohaterowie vs. Głód” zorganizowanej przez Fundację Unum. W akcji wzięło udział 301 wolontariuszy: pracowników i współpracowników spółki.

– To niesamowite, że choć pracujemy z dala od siebie, nieustannie łączy nas chęć niesienia pomocy innym i solidarnie łączymy się, by wspierać tych najbardziej potrzebujących. Dziękujemy wolontariuszom za ich zaangażowanie oraz Bankowi Żywności SOS w Warszawie, bo to dzięki nim wiele rodzin z Mazowsza, borykających się z ubóstwem, miało godne Święta. To szczególny czas, w którym nie powinno zabraknąć nadziei i wiary w dobro drugiego człowieka – komentuje zbiórkę Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Unum.

– To już kolejny raz, kiedy mogliśmy liczyć na wsparcie naszej codziennej działalności ze strony Fundacji Unum. Wynik akcji „Bohaterowie vs. Głód” okazał się dla nas dużym zaskoczeniem. To pierwsza tak duża zbiórka pracownicza przeprowadzona na rzecz Banku Żywności SOS w Warszawie. 1261 kg żywności trafiło do 350 osób z terenu Warszawy i okolic. Ubodzy seniorzy, osoby niepełnosprawne, w kryzysie bezdomności, samotne matki z dziećmi otrzymali pomoc żywnościową, jakiej potrzebowali w tym szczególnie trudnym czasie – dodaje Magdalena Krajewska, prezes Fundacji Bank Żywności SOS w Warszawie.

Zbiórka żywności odbyła się w dniach 31 marca – 1 kwietnia 2021 r.

(AM, źródło: Unum)