Wydarzenia Miesiąca – Czerwiec 2021

0
267

W ciągu ostatniego półtora roku obserwujemy znaczące przyspieszenie procesu cyfryzacji w polskich ubezpieczeniach. Akcenty związane z zastosowaniem nowych rozwiązań technologicznych coraz częściej należą do najważniejszych wydarzeń rynkowych. Stąd też ich silna reprezentacja w najnowszej edycji cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA

Publikacja przez Polską Izbę Ubezpieczeń standardu chmury obliczeniowej dla branży ubezpieczeniowej – za opracowanie dokumentu dotyczącego obszaru mającego szczególne znaczenie dla polskiej branży ubezpieczeniowej ze względu na jej postępującą w coraz szybszym tempie digitalizację.

TEMAT MIESIĄCA

Oficjalne potwierdzenie odbicia na rynku ubezpieczeń na życie – za przełamanie wieloletniego spadkowego trendu sprzedaży, osiągnięte dzięki przychodom zarówno z klasycznych ubezpieczeń ochronnych, jak i polis inwestycyjnych.

FIRMA UBEZPIECZENIOWA MIESIĄCA

Inter Broker – dla pierwszego brokera w Polsce, który zdobył godło promocyjne „Teraz Polska” dla całego serwisu w zakresie ubezpieczeń.

INNOWACJA MIESIĄCA

Aplikacja mobilna app2U opracowana przez Europę Ubezpieczenia – za stworzenie narzędzia umożliwiającego skorzystanie z szerokiej i zróżnicowanej oferty ochronnej, pozwalającego na zakup krótkoterminowych ubezpieczeń na żądanie oraz wykonanie wszelkich czynności związanych z obsługą przed- i posprzedażową z poziomu aplikacji na bazie nowoczesnych technologii.

CZŁOWIEK MIESIĄCA

Jacek Smolarek, nowy prezes Signal Iduna w Polsce za powrót na polski rynek ubezpieczeń po dwuletniej przerwie oraz podjęcie się wyzwania, jakim jest kierowanie ubezpieczycielem, który po latach pewnego marazmu coraz energiczniej poczyna sobie na rynku.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here