Wydarzenia Miesiąca – Marzec 2021

0
935

Nowa strategia PZU, ubezpieczeniowe konsekwencje głośnego pożaru, Allianz, onkopolisa Signal Iduny, prezes KUKE oraz DAS – tak przedstawia się lista wyróżnień w najnowszej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA

Nowa strategia Grupy PZU na lata 2021–2024 – za wybór ewolucyjnej, a jednocześnie ambitnej drogi rozwoju, umożliwiającej realizację przyjętych założeń, reakcję na trendy społeczne, np. starzenie się społeczeństwa, a także położenie dużego nacisku na kwestie związane z ESG.

TEMAT MIESIĄCA

Pożar serwerowni OVH i jego konsekwencje – za uświadomienie znaczenia zarządzania ryzykiem pożarowym w przedsiębiorstwach oraz zapewnienia odpowiedniej ochrony na wypadek wystąpienia tego typu zagrożeń, ze szczególnym uwzględnieniem produktów ubezpieczeniowych.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA

Allianz – za zwycięstwo w rywalizacji o przejęcie aktywów Avivy w Polsce i będący tego konsekwencją awans do grona największych graczy na polskim rynku ubezpieczeń.

PRODUKT MIESIĄCA

Program UbezpieczONA przygotowany przez Signal Iduna i Zdalnie dla pierwszej niedrogiej onkopolisy na polskim rynku ubezpieczeń, opracowanej z myślą o kobietach i zapewniającej zaspokojenie pierwszych wydatków związanych z chorobą nowotworową .

CZŁOWIEK MIESIĄCA

Janusz Władyczak, prezes Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych – za realizację szeregu przedsięwzięć, które zapewniły KUKE wzrost w obszarze ubezpieczeń obrotów handlowych na poziomie kilkakrotnie przewyższającym wskaźnik całego rynku.

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

DAS Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej – w dowód uznania dla opuszczającego polski rynek ubezpieczyciela za jego niestrudzone działania na rzecz popularyzacji polis ochrony prawnej w Polsce.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl