Wydarzenia Miesiąca – Sierpień 2021

0
300

Po pełnym emocji lipcu sierpień okazał się dość spokojnym miesiącem dla branży ubezpieczeniowej. Można byłoby określić go nawet mianem „wyjątkowo spokojnego”, gdyby nie emocje, jakich dostarczył rynkowi jego lider. Wydarzenia, w których uczestniczył, były na tyle istotne, że zdominowały sierpniową odsłonę cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA

Spór warsztatów naprawczych z PZU na tle nowych zasad ubezpieczyciela dotyczących rozliczania kosztów napraw w szkodach zgłaszanych z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych – za wznowienie dyskusji na temat kontrowersji dotyczących rozliczania napraw powypadkowych oraz możliwości uporządkowania tego obszaru poprzez np. wprowadzenie instytucji niezależnego rzeczoznawcy do tego procesu.

FIRMA MIESIĄCA

PZU POMOC – za pierwszy krok na drodze do realizacji jednego z istotnych punktów strategii Grupy PZU, tj. dostarczania całościowych rozwiązań pomagających klientom prowadzić zdrowe życie, w postaci wprowadzenia na rynek pakietu PZU Sport będącego jednocześnie interesującym wabikiem na klientów korporacyjnych.

INNOWACJA MIESIĄCA

Porównywarka ubezpieczeń oraz aplikacja mobilna ANG AUTO wprowadzone przez Grupę ANG – dla narzędzi, które dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz integracji z systemami wspomagającymi zarządzanie relacjami ANG z jej klientami i ekspertami ubezpieczeniowymi umożliwiają tym pierwszym wybór polisy, a tym drugim ułatwiają przedstawienie optymalnej oferty.

PRODUKT MIESIĄCA

Program Identity&Digital Protection opracowany Europ Assistance Polska – za dostrzeżenie potrzeb i obaw klientów indywidualnych związanych z narastającym zagrożeniem atakami ransomware i wprowadzenie na rynek skierowanej do nich oferty.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl