Wydarzenia Miesiąca – Styczeń 2024

0
969

Pierwszy miesiąc 2024 roku w polskich ubezpieczeniach był jak dobry szwedzki bufet – każdy zainteresowany mógł znaleźć coś smakowitego dla siebie. Poczynając od akwizycji zagranicznych, przez nowe rozwiązania technologiczne, partnerstwa czy oferty, na interesujących ruchach kadrowych kończąc.

WYDARZENIE MIESIĄCA

Przejęcie chorwackiej firmy Euro Posredovanje przez Unilink – w uznaniu dla konsekwentnej i skutecznej polityki akwizycyjnej, mającej na celu budowę pozycji pośrednika ubezpieczeniowego numer jeden w Europie Środkowej i Wschodniej oraz wejście na siódmy rynek regionu CEE.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA

Warta – w uznaniu dla rozwoju w obszarze produktów dla sektora Agro i wejścia na rynek dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych oraz skuteczne działania promocyjne w ramach kampanii „Każdemu może się zdarzyć”, które w istotnym stopniu zwiększyły całkowitą znajomość marki.

INNOWACJA MIESIĄCA

Zautomatyzowana ocena szkód życiowych obejmujących uszczerbek na zdrowiu, wdrożona przez UNIQA we współpracy z Minte.ai – w uznaniu dla narzędzia opartego na sztucznej inteligencji, dzięki któremu ubezpieczyciel usprawnił ocenę merytoryczną roszczeń, ujednolicił podejmowanie decyzji, przyspieszył wypłatę świadczeń oraz ograniczył ryzyko oszustwa.

INICJATYWA MIESIĄCA

Partnerstwo Arval Service Lease Polska i Cachet – w uznaniu dla przedsięwzięcia, w ramach którego insurtech we współpracy z Allianz Partners i HDI Embedded opracował kompleksowy pakiet ubezpieczeń – w tym casco, NNW i OC – dla floty rowerów elektrycznych Arval i jej użytkowników, zapewniając im zarówno bezpieczeństwo finansowe w razie wypadku, jak i w pełni cyfrową obsługę.

CZŁOWIEK MIESIĄCA

Paweł Łukuć – za awans na stanowisko prezesa spółdzielni VIG Ekspert oraz podjęcie wyzwania, jakim jest wsparcie rentowności biznesu VIG w Polsce poprzez digitalizację oraz optymalizację procesów likwidacji szkód, przy jednoczesnym podnoszeniu ich jakości i koncentracji na kliencie.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl