Wzrosło zainteresowanie ofertą rolną Agro TUW

0
453

Od 11 marca rolnicy mogą ubezpieczać uprawy w Agro Ubezpieczenia TUW. Krótko po rozpoczęciu sezonu towarzystwo zaobserwowało większe niż przed rokiem zainteresowanie swoją ofertą.

Oferta zakładu obejmuje pięć pakietów. To rolnik decyduje, który jest dla niego najbardziej odpowiedni. Poza najbardziej popularnymi ryzykami, takimi jak: grad, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny, lawina, obsunięcie się ziemi, huragan, piorun lub susza, Agro Ubezpieczenia TUW oferuje również ubezpieczenie pożaru, transportu plonów rolnych jako warianty dobrowolne i niedotowane. Cechą charakterystyczną oferty jest możliwość ubezpieczenia upraw rolnych od wszystkich ryzyk pogodowych (all risk).

– Już po tygodniu od rozpoczęcia sezonu obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania naszą ofertą w porównaniu do poprzedniego roku – mówi Daniel Zahorenko, wiceprezes zarządu Agro Ubezpieczenia TUW, oczekujący na wyrażenie przez Komisję Nadzoru Finansowego zgody na powołanie na prezesa zarządu. – Pomimo ciężkich czasów dla polskich rolników, które są rezultatem wojny za wschodnią granicą, oferta Agro TUW jest wybierana coraz częściej. Moim zdaniem jest to zasługa połączenia dwóch czynników: atrakcyjnej, odpowiadającej na potrzeby rolników oferty oraz zaufania do towarzystwa ubezpieczeniowego należącego do Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Jeżeli takie tempo sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych utrzyma się do końca tego sezonu, będziemy mogli mówić o nowych rekordach – dodaje.

(AM, źródło: Agro Ubezpieczenia TUW)