30 lat świętuje INTER Polska – lider ubezpieczeń dla branży medycznej

0
939

30 lat minęło, odkąd na polskim rynku pojawiła się firma INTER Polska. Powstała w 1992 roku w Bielsku-Białej pod nazwą Fortuna. W 1996 roku jej akcjonariuszem została Grupa Ubezpieczeniowa INTER, która powstała w 1926 roku i jest w Niemczech jedną z wiodących firm oferujących ubezpieczenie zdrowotne oraz specjalistyczne programy ubezpieczeniowe. INTER w Polsce koncentruje się na potrzebach branży medycznej – majątkowych, życiowych i tych z zakresu odpowiedzialności cywilnej.

Uroczystość 30-lecia odbyła się w warszawskim hotelu Intercontinental w piątek 23 września 2022 roku. Obecnych było ponad 250 osób, z bardzo silną reprezentacją samorządów zawodów medycznych – lekarzy, pielęgniarek i położnych, fizjoterapeutów, ratowników medycznych i farmaceutów. Wielką rzadkością jest, gdy tak wielu klientów w jednym miejscu wyraża się z uznaniem o ubezpieczycielu. Widać, że strategia oparta na pełnej koncentracji na kliencie i branżowym przywództwie nie pozostała wyłącznie na papierze. Wręcz przeciwnie. INTER zorganizował wspólnie z partnerami ponad sto konferencji naukowych dotyczących zagadnień prawnych w medycynie i szeroko pojętej odpowiedzialności cywilnej w zawodach medycznych, tysiące szkoleń, cały czas poszerza też ofertę produktów stworzonych specjalnie z myślą o konkretnych zawodach. Bardzo często konkretne produkty powstawały w ścisłej współpracy z samorządem medycznym. Wysoki poziom merytoryczny pracowników Inter i pośredników, którzy firmę reprezentują, przekłada się na bardzo dobre relacje z klientami.

Jubileuszową galę prowadzili Justyna Kowalczyk, dyrektor Biur Marketingu, PR & Ecommerce, i Dariusz Kondas, dyrektor Sieci Sprzedaży. Gospodarzem wieczoru był prezes Janusz Szulik, kierujący firmą nieprzerwanie od 2008 roku. Licznie przybyli także reprezentacji rady nadzorczej z Niemiec z przewodniczącym  Peterem Thomasem na czele. W swoim wystąpieniu nawiązał on do bliskich relacji gospodarczych Polski i Niemiec. Wyraził satysfakcję, że spółki INTER w Polsce wykazują zrównoważony wzrost. – Dziękuję całemu zarządowi za owocną pracę oraz kreatywne produkty dla branży medycznej, które wyróżniają ofertę INTER na rynku i czynią ją zupełnie unikalną – powiedział Peter Thomas.

Prezes Janusz Szulik w swoim wystąpieniu powiedział: – 30 lat to liczba, ale za tą liczbą kryją się doświadczenia i ludzie. Wspólnie zdefiniowaliśmy naszą strategię, która jasno określiła, kim chcemy być i dokąd dążymy, jakie mamy ambicje. Nie boję się powiedzieć, że jesteśmy niekwestionowanym liderem ubezpieczeń dla branży medycznej. Nie byłoby to możliwe bez naszej wspólnej pracy: zarządu, pracowników, współpracowników, agentów, brokerów. Kto pracuje sam – dodaje, kto pracuje w zespole – mnoży.

Podczas uroczystości okolicznościowe dyplomy otrzymała liczna grupa pracowników INTER Polska, którzy od wielu lat współtworzą sukces firmy.

Co warte podkreślenia, zdecydowaną większość części oficjalnej zajęły wystąpienia przedstawicieli branży medycznej. Padło wiele ciepłych słów, wyrazów uznania i wdzięczności, wręczono też okolicznościowe upominki. Na scenie reprezentowani byli m.in.:

 • Polskie Towarzystwo Lekarskie
 • Porozumienie Zielonogórskie
 • Dolnośląski Samorząd Lekarski
 • Okręgowa Rada Lekarska w Katowicach
 • Śląska Rada Lekarska
 • Okręgowa Rada Lekarska w Opolu
 • Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska
 • Ratownicy medyczni
 • Pielęgniarki i położne
 • Fizjoterapeuci
 • Polmed

Polską Izbę Ubezpieczeń reprezentował Paweł Sawicki, doradca zarządu, który odczytał okolicznościowy list od prezesa Jana Grzegorza Prądzyńskiego.

Zwieńczeniem części oficjalnej był przepiękny i różnorodny pod względem artystycznym koncert wirtuoza akordeonu Marcina Wyrostka z zespołem. Potem goście świętowali do samego rana.

Aleksandra E. Wysocka