Dobre wyniki to dopiero początek

0
1300

Za mną pięć intensywnych lat w branży i kolejne etapy rozwoju – od miejsca w pierwszej trójce agentów w Polsce po zdobycie tytułu MDRT. Sam program #MDRT.PZU i możliwość zostania mentorem były dla mnie jednak czymś więcej niż tylko kolejnym zawodowym osiągnięciem.

To był następny krok w rozwoju i ogromna motywacja do pracy nad sobą.

Co ciekawe, dwa lata temu sam byłem uczestnikiem programu mentoringowego. Osiągałem już wtedy dobre wyniki, ale ciągle czegoś brakowało. Udział w mentoringu pokazał mi, że można pracować lepiej, bardziej świadomie i przede wszystkim bardziej systematycznie. Uporządkowałem swoją codzienną pracę, zacząłem mocniej pilnować procesów i właśnie wtedy pojawił się kolejny poziom wyników.

Dziś widzę bardzo podobną zmianę u uczestników swojej grupy. Największą wartością są dla nich regularne spotkania, kontakt z mentorami i możliwość wdrażania wiedzy krok po kroku, a nie tylko słuchania teorii. Często zgłaszają się też po zwykłe wsparcie i motywację, bo w tej pracy nawet najlepsi mają momenty zwątpienia.

Dlatego uważam, że mentoring jest dla osób, które mają już pewien poziom doświadczenia i chcą wejść stopień wyżej. To program dla ludzi ambitnych, którzy są gotowi uporządkować swoją pracę, rozwijać kompetencje i świadomie budować swój biznes.

Tomasz Janik
mentor programu #MDRT.PZU