ABI: Nowe osoby na czasy niepewności

0
391

W skład zarządu Stowarzyszenia Brytyjskich Ubezpieczycieli (ABI) weszły dyrektorka generalna Avivy Amanda Blanc i dyrektorka generalna Axy Tara Foley. Do zarządu wszedł również Clive Boulton, dyrektor generalny M&G Life Insurance.

Przewodnicząca ABI, baronessa Nicky Morgan skomentowała: – Wszyscy troje współpracowali ściśle z ABI w swoich dotychczasowych rolach. Łącznie ich doświadczenie i wiedza będą ogromnie cenne, kiedy patrzymy do przodu, na szanse i wyzwania czekające branżę w nadchodzących latach.

Amanda Blanc zastąpiła w zarządzie poprzedniego przedstawiciela Avivy Adama Winslowa, który przeszedł do innego ubezpieczyciela, Direct Line Group.

– Rola ABI nigdy nie była ważniejsza niż teraz, gdy nasz sektor współpracuje przy najbardziej istotnych dla Wielkiej Brytanii kwestiach, od wzrostu gospodarczego do przyszłych ryzyk systemowych – powiedziała Amanda Blanc.

Z kolei Tara Foley stwierdziła: – W sytuacji maksymalnej niepewności, jakiej doświadcza Wielka Brytania, dla branży ubezpieczeniowej najważniejsza jest współpraca i zapewnienie odporności i ochrony, które pomogą ludziom przezwyciężyć trudności.

(AC, źródło: Insurance Times)