Adam Moczydłowski zostanie członkiem zarządu majątkowej spółki Allianz

0
1466

Adam Moczydłowski, dotychczasowy dyrektor zarządzający Pionem Sprzedaży – Sieć Franczyzowa i Sieci Partnerskie UNIQA, odchodzi ze stanowiska i w marcu przyszłego roku wejdzie do zarządu TUiR Allianz. W nowym miejscu pracy menedżer ma odpowiadać za zarządzanie majątkową siecią agencyjną wyłączną, za współpracę z multiagencjami i sieciami dealerskimi oraz za sprzedaż w kanale direct.

– Życzymy mu wielu sukcesów w rozwijaniu sprzedaży. Cieszę się, że po dołączeniu Andrzeja Wasilewskiego i Adama Moczydłowskiego zarządy naszych towarzystw ubezpieczeniowych będą pracować już w pełnym składzie – mówi Marcin Kulawik, prezes spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska.

Adam Moczydłowski ma kilkanaście lat doświadczenia na rynku ubezpieczeniowym. Pracował w Liberty Ubezpieczenia i AXA, a od 2021 roku w UNIQA jako dyrektor zarządzający odpowiadał za współpracę z zewnętrznymi sieciami dystrybucji ubezpieczeń majątkowych i na życie, czyli głównie z partnerami z rynku agencyjnego, dealerskiego i leasingu. Wcześniej doświadczania w sprzedaży zdobywał na rynkach consumer finance i FMCG w wiodących organizacjach takich jak General Electric, Procter & Gamble i Agros Nova.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl