Aegon piąty raz na starcie Biegu po Nowe Życie

0
281

23. Bieg po Nowe Życie – największa polska inicjatywa społeczna promująca świadome dawstwo narządów do przeszczepów i przybliżająca społeczeństwu ideę transplantacji jako skutecznej metody leczenia – odbędzie się 23 września. Aegon po raz kolejny wspiera to wydarzenie.

W imprezie obok osób po przeszczepach i przedstawicielach medycyny transplantacyjnej, jak zawsze, wezmą udział osoby publiczne, przedstawiciele mediów, a także partnerzy i sympatycy wydarzenia. Po raz pierwszy w Warszawie zobaczymy też na trasie młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

– Bieg po Nowe Życie jest jedną z ważniejszych kampanii społecznych, którą wspieramy. Pomimo rosnącej świadomości, obecnie w Polsce około 5000 osób czeka na przeszczep. Cały czas warto więc angażować się w promocję transplantologii. To nie tylko szansa na nowe życie dla pacjenta, ale także dla jego rodziny i bliskich. Naszymi działaniami i udziałem naszych pracowników w biegu chcemy zachęcić innych do podjęcia rozmowy na ten temat z najbliższymi – mówi Marc van der Ploeg, prezes Aegon.

23. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 23 września o 12:00 na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

(AM, źródło: Aegon)