Agencja mediowa Orlenu i PZU realizuje pierwsze zlecenia

0
615

Utworzona przez PKN Orlen i PZU agencja mediowa Sigma BIS realizuje już projekty komunikacji marketingowej oraz pozyskała zleceniodawców zewnętrznych. Firma jest w trakcie przygotowywania kolejnych projektów dla innych partnerów.

– Nasza globalna działalność i obecność w ponad 100 krajach na całym świecie determinuje podejście do działań komunikacyjnych. Musimy skutecznie budować przekaz i spójnie pozycjonować naszą markę na wszystkich rynkach, dlatego zdecydowaliśmy o przesunięciu budżetów komunikacyjnych i marketingowych do własnego podmiotu. Wpisujemy się w ten sposób w globalny trend budowania kompetencji marketingowych wewnątrz firmy, zwiększając tym samym efektywność wydatków i generując konkretne oszczędności – podkreśla Adam Burak, członek zarządu PKN Orlen ds. komunikacji i marketingu, który współtworzył  strukturę i strategię agencji mediowej w koncernie.

Sigmą BIS kierują menadżerowie z wieloletnim doświadczeniem mediowym, reklamowym, marketingowym i zarządczym. Artur Muszkiet jest odpowiedzialny za obszar digital, technologię i content marketing, natomiast Tomasz Jakubiak za badania rynkowe. Anna Milewska jest ekspertem w zakresie planowania i zakupu mediów, a także strategii, negocjacji i zarządzania. Na czele spółki stoi Tomasz Michalski, dotychczasowy dyrektor działu wspomagania zarządu Apella.

Sigma Bis realizuje już pierwsze zamówienia dla klientów zewnętrznych. Duże zlecenie dla Narodowego Banku Polskiego zostało wykonane jeszcze w grudniu 2019 r. Jak podał serwis press.pl, agencja została również wybrana w drodze przetargu do współpracy z PZU Zdrowie. – Zwiększenie efektywności inwestycji w obszarze komunikacji i marketingu będzie miało bezpośrednie przełożenie na realizację celów biznesowych naszych akcjonariuszy. Środki, które dotąd zasilały budżety domów mediowych, teraz pozostaną w Grupie Orlen i PZU. Osiągnęliśmy już pełną zdolność operacyjną. Działamy na zasadach komercyjnych, co oznacza, że jesteśmy otwarci na współpracę także z firmami z rynku. Z powodzeniem udało nam się już zrealizować pierwszy projekt dla NBP – kampanię informacyjno-edukacyjną „Historie polskiego złota”– mówi Anna Milewska, dyrektor nadzorujący Sigmy BIS.

(AM, źródło: PKN Orlen, press.pl)