Agnieszka Callen członkinią zarządów towarzystw ubezpieczeń Generali

0
1016

9 lipca rady nadzorcze spółek ubezpieczeniowych Generali w Polsce potwierdziły, że Agnieszka Callen została powołana do zarządów obu towarzystw. Ekspertka przejmie odpowiedzialność za produkty życiowe i zdrowotne.

– Cieszę się, że Agnieszka Callen dołącza do naszego ścisłego kierownictwa. Jestem przekonany, że dzięki jej doświadczeniu i wiedzy wzmocnimy naszą pozycję w sektorze życiowym. Życzę jej wszystkiego najlepszego w nowej roli – powiedział Roger Hodgkiss, prezes zarządu Generali Polska.

Agnieszka Callen jest związana z branżą ubezpieczeniową od 20 lat. Karierę zawodową rozpoczęła w 2003 roku w SIGNAL IDUNA jako specjalistka w Departamencie Aktuarialnym. W latach 2004–2013 zarządzała ubezpieczeniami na życie w HDI Gerling (obecnie część Warty). W latach 2013–2014 kierowała Zespołem Rozwoju Indywidualnych Ubezpieczeń na Życie Allianz. Z Grupą Generali jest związana od sierpnia 2014 r., najpierw jako dyrektorka Departamentu Indywidualnych Ubezpieczeń na Życie. W styczniu 2018 r. przejęła również odpowiedzialność za grupowe ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia osobowe w spółce majątkowej Generali. Od lipca 2023 r. do marca 2024 r. kierowała Departamentem Produktów odpowiedzialnym za zarządzanie produktami życiowymi i majątkowymi przeznaczonymi na rynek detaliczny. Od tego czasu pełniła funkcję dyrektorki zarządzającej odpowiedzialnej za ubezpieczenia na życie i zdrowotne.

Jest absolwentką Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku matematyka.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl