Akademia Prawa Spectrum poszerzy wiedzę agentów

0
605

W ramach działań na rzecz rozwoju kompetencji współpracowników oraz budowy najwyższego standardu obsługi klientów zespół Domu Ubezpieczeniowego Spectrum przygotował projekt pod nazwą Akademia Prawa. Jest to seria szkoleń, która w ramach aktualnej edycji obejmuje serię webinarów o tematyce z pogranicza prawa, ubezpieczeń i finansów.

Webinary mają charakter interaktywny – uczestnicy mogą na bieżąco zadawać pytania, wykonywać zadania oraz brać udział w dyskusji. Transmisja z każdego spotkania jest zapisywana, aby agenci w dowolnej chwili mogli odświeżyć wiedzę. Nagrania są dostępne również dla wszystkich doradców z sieci Spectrum, którzy nie mogą wziąć udziału w sesji live. Nabytą wiedzę weryfikuje krótki test pojawiający się po każdym module szkolenia. Istnieje również możliwość zgłoszenia do radcy prawnego dodatkowych pytań za pomocą specjalnie przygotowanego formularza.

Bieżącą edycję szkolenia prowadzi Marta Kudlik, radca prawny z obszarem specjalizacji zakresie prawa ubezpieczeniowego oraz gospodarczego.

– Pierwsze spotkanie z obecnej edycji Akademii Prawa jest już za nami – relacjonuje Artur Zajdel, prezes multiagencji Dom Ubezpieczeniowy Spectrum. – Uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat rodzajów podmiotów prawnych, co przyniosło odpowiedzi na pytania związane z obsługą klientów reprezentujących firmy o różnych strukturach  – dodaje.

Kolejne spotkania w ramach i Akademii Prawa będą poświęcone obszarom wspólnym dla zagadnień prawa cywilnego i ubezpieczeniowego oraz przełożeniu ich na zapisy ogólnych warunków ubezpieczenia i zakres ochrony istotny dla klientów. Wśród głównych wątków pojawią się również kwestie związane z rynkiem pośrednictwa ubezpieczeniowego, zasadami odpowiedzialności, możliwościami kontraktowania i wzajemnymi relacjami przepisów kształtujących umowy ubezpieczenia.

Wiosenna edycja Akademii Prawa została zaplanowana na II kwartał 2021 roku. Po zakończeniu tego cyklu materiały wideo nadal będą dostępne dla uczestników szkolenia oraz wszystkich współpracowników Spectrum.

(AM, źródło: Spectrum)