AL Ubezpieczenia wdroży platformę e-learningową Berg System

0
521

Multiagencja ubezpieczeniowa z grupy Alior Leasing rozpoczęła współpracę z Berg System. W jej ramach spółka wdroży platformę e-learningową Berg Intranet, która spełnia wymogi Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące szkoleń zawodowych w zakresie ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

– Szkolenia zawodowe odgrywają kluczową rolę w procesie doskonalenia umiejętności naszych pracowników i w zapewnieniu naszej firmie przewagi konkurencyjnej. W przypadku multiagencji takich jak nasza, konieczne jest spełnienie wymogów KNF, które dotyczą przeprowadzania obowiązkowych szkoleń IDD. W celu zapewnienia zgodności z przepisami podjęliśmy współpracę z Berg System. Dzięki ich kompleksowemu podejściu do zarządzania procesem szkoleniowym możemy mieć pewność, że nasze działania będą zgodne ze standardami. To pozwala nie tylko spełnić wymogi regulatora, ale także zapewnia pełną przejrzystość i spokój podczas ewentualnych kontroli KNF – wyjaśnia Michał Marzec, dyrektor Działu Produktów i Rozwoju AL Ubezpieczenia.

W Berg Intranet można wgrywać szkolenia grupom pracowników, zliczać godziny przerobionych kursów i dodawać zaświadczenia o ich zaliczeniu. Każdy doradca może kontrolować przebieg swojej edukacji i widzieć, jak daleko jest od spełnienia wymogów na dany rok.

Wdrożenie Berg System przez AL Ubezpieczenia przyczyni się do stworzenia centralnej bazy wiedzy. Ze względu na rozproszoną strukturę organizacji system powinien ułatwiać komunikację i przepływ dokumentów między firmą a pracownikami na różnych poziomach oraz w różnych oddziałach.

– Baza wiedzy zawiera w sobie wszystkie najważniejsze pisma, zarządzenia, wzory i uchwały, zapewnia dostęp do broszur produktów, procedur i kontaktów. Gwarantuje szybką dostępność do najważniejszych rzeczy, dzięki czemu każda jednostka w firmie może działać sprawnie, bez angażowania współpracowników w pomoc – mówi Marcin Konopka, prezes Berg System.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl