Alexander Konopka pokieruje biurem Renomii w Polsce

0
2171

Renomia, czołowy broker ubezpieczeniowy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, będący częścią Arthur J. Gallagher & Co., czwartego co do wielkości brokera ubezpieczeniowego na świecie, został większościowym udziałowcem spółki Alfa Brokers. Firma otworzy też biuro w Warszawie, którym pokierują renomowani menadżerowie z branży brokerskiej.

Założona w 1993 r. w Czechach Renomia z siedzibą w Pradze jest czołowym brokerem ubezpieczeniowym w regionie, działającym w 11 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Zatrudnia około 2,5 tys. pracowników.

W specjalnie opublikowanym komunikacie Renomia oświadczyła, że Polska jako największy kraj Europy Środkowej, którego gospodarka notuje długofalowy wzrost, jest dla niej rynkiem strategicznym. Dlatego oprócz przejęcia udziałów Alfa Brokers firma przygotowuje się do otwarcia w najbliższym czasie biura w Warszawie. Jego dyrektorem zarządzającym (CEO) zostanie Alexander Konopka, natomiast Maciej Majewski będzie pełnił funkcję dyrektora ds. obsługi klienta. Ostatnio pełnili oni funkcje odpowiednio prezesa zarządu Polish Brokers Group sp. z o.o. oraz PBG International, a wcześniej kierowali odpowiednio Gras Savoye i Willis Towers Watson w Polsce. Z ich wsparcia korzystać będzie również Alfa Brokers.

Obecna kadra zarządzająca Alfa Brokers, z prezesem Tomaszem Chojnowskim na czele, pozostaje bez zmian (podobnie jak nazwa firmy) i nadal będzie kierowała pracami firmy. Spółka będzie mogła korzystać ze wszystkich zasobów Renomii.

Alfa Brokers z siedzibą w Toruniu jest brokerem ubezpieczeniowym, funkcjonującym na rynku od 31 lat. Według informacji udostępnianych przez firmę na jej stronie internetowej, zatrudnia ona 40 pracowników, z czego 25 to brokerzy. Alfa Brokers posiada duże doświadczenie w obsłudze grup kapitałowych, dla których od wielu lat prowadzi programy międzynarodowe wychodzące z Polski i działające nie tylko w krajach Unii Europejskiej, ale również w krajach z tzw. systemu non-admitted, tj. m.in. w Rosji, Chinach, Indiach, Brazylii, Meksyku, Ukrainie. Broker ubezpieczał 40 tys. pracowników, 300 klientów instytucjonalnych, z czego 10 było notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W latach 2018–2020 uplasował w sumie 250 mln składek.

Arthur J. Gallagher to istniejąca od 1927 roku globalna firma brokerska zajmująca się zarządzaniem ryzykiem i usługami konsultingowymi, z siedzibą w Rolling Meadows w stanie Illinois. Firma obsługuje klientów ze 150 krajów za pośrednictwem sieci ponad 34 tys. pracowników zatrudnionych w 850 biurach zlokalizowanych w 56 państwach. W 2020 roku uplasowała 16 mld dolarów składek.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl