Allianz i Coalition wesprą MŚP w zakresie cyberbezpieczeństwa

0
572

Allianz ogłosił nawiązanie wieloletniego partnerstwa z Coalition, dostawcą ubezpieczeń i zabezpieczeń cybernetycznych z siedzibą w San Francisco. Niemiecki ubezpieczyciel zapewni firmie długoterminowe zaangażowanie w programy ubezpieczeń cybernetycznych w USA. Będzie też kierował programem cybernetycznym Coalition w Wielkiej Brytanii, gdy zostanie on uruchomiony, co jest planowane jeszcze w tym roku.

Coalition łączy pokrycie cyber z narzędziami bezpieczeństwa napędzanymi przez sztuczną inteligencję, aby pomóc klientom dostrzec cyberryzyka, zapobiegać im i reagować na nie. Aktywne i prowadzone w czasie rzeczywistym badania ryzyka zapewniają dokładny wgląd w zagrożenia cyfrowe, a całodobowy dostęp do ekspertów reagujących na incydenty umożliwia organizacjom reagowanie na zagrożenia we wczesnym stadium.

– Cyber jest jednym z głównych ryzyk dla firm na całym świecie i podczas gdy krajobraz ryzyka nie staje się łatwiejszy, my rozszerzamy naszą ofertę dla klientów – mówi Scott Sayce, Global Head of Cyber w Allianz. Jak dodaje, globalna gospodarka traci nawet 1,5 bln USD rocznie z powodu cyberataków. Szczególnie firmy z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw stoją przed wyzwaniami związanymi z pozyskaniem narzędzi, umiejętności i zasobów niezbędnych do ochrony. Partnerstwo Allianza i Coalition ma wspierać właśnie ten segment w USA i Wielkiej Brytanii.

(AM, źródło: PIU)