Allianz Polska wspiera naukę zdalną dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych

0
347

Allianz Polska przekazuje komputery dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, aby zapewnić im możliwość zdalnego udziału w zajęciach szkolnych. Firma zachęca także agentów i pracowników do aktywnego włączenia się w działania.

– Nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy się dzielić dobrem i dlatego wspieramy podopiecznych poprzez różne działania. Teraz mierzymy się z zupełnie nową, nadzwyczajną sytuacją, w której także chcemy pomóc dzieciom – mówi Michał Podogrodzki, dyrektor komunikacji Allianz Polska.

– Edukacja zdalna to dla naszych podopiecznych i ich opiekunów bardzo duże wyzwanie. Nie tylko dlatego, że nasze dzieci często mają szczególne potrzeby edukacyjne. Problemem jest też sprzęt. Wyobraźmy sobie, że rodzice SOS mają w domu pięcioro dzieci w różnym wieku i oczywiście nie każde dziecko ma swój komputer, odrabianie wielu zadań codziennie przez całą piątkę w takich warunkach jest bardzo trudne – mówi Anna Choszcz-Sendrowska, SOS Wioski Dziecięce.

Z tego powodu Allianz zdecydował się przekazać komputery, aby dzieci mogły brać udział w zajęciach szkolnych. Dodatkowo firma uruchomiła specjalną zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia, do udziału w której zachęca swoich pracowników, agentów i klientów.

– Chyba wszyscy obecnie czujemy, że wspólne działanie w dobrej sprawie jest ważne. I wszyscy chcemy dorzucić swoją cegiełkę dobra dla tych, którzy tego potrzebują. Dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w naszej zbiórce, aby zapewnić dzieciom ze Stowarzyszenia dostęp do zdalnej nauki i możliwość realizowania programu szkolnego – dodaje Michał Podogrodzki.

Wszystkie zebrane pieniądze trafiają bezpośrednio do organizacji SOS Wioski Dziecięce, która zdecyduje o przeznaczeniu ich na najpilniejsze potrzeby podopiecznych związane z dostępem do zdalnej nauki.

(AM, źródło: Allianz)