Aon: Eric Andersen samodzielnym prezesem

0
810

Aon plc mianował Erica Andersena prezesem Aon. Od maja 2018 r. Andersen i Michael O’Connor byli współprezesami Aon. Obecnie O’Connor, po 12 latach w firmie, odchodzi.

55-letni Eric Andersen w ciągu 22 lat pracy w Aon zajmował kilka ważnych stanowisk kierowniczych, był m.in. dyrektorem generalnym Aon Benfield, a wcześniej dyrektorem generalnym Aon Risk Solutions na Amerykę Płn. i Płd. Ostatnio, pełniąc funkcję jednego z dwóch równorzędnych prezesów, odpowiadał bezpośrednio za regiony EMEA i Ameryki Łacińskiej, a także za globalną reasekurację i rozwiązania emerytalne. Andersen będzie prowadził wewnętrzne i zewnętrzne poszukiwania regionalnych dyrektorów, którzy będą odpowiedzialni za występowanie na rynku jako jedna w pełni zintegrowana firma w każdym z czterech regionów: Ameryki Płn., Ameryki Łacińskiej, EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

Ponadto Aon ogłosił, że John Bruno weźmie na siebie dodatkową rolę dyrektora operacyjnego Aon, podlegającego dyrektorowi generalnemu, Gregowi Case’owi. Bruno będzie nadal kierował rozwojem platformy Aon Business Services, będzie też nadal dyrektorem generalnym Data & Analytic Services. Do tego portfela dołączy wsparta technologicznie oferta Affinity.

Dotychczasowy dyrektor generalny Affinity, Liam Caffrey, odchodzi z Aon. Wszystkie zmiany weszły w życie z dniem 1 marca 2020 r.

(AC, źródło: Insurance Journal)