Aplikacja InMobi ze zniżką na ubezpieczenie dla wszystkich pojazdów

0
1000

Popularna wśród kierowców aplikacja mobilna InMobi otrzymała nowe funkcjonalności. Od teraz wszyscy użytkownicy jeżdżący aktywnie mogą zyskać do 20% zniżki na ubezpieczenie. Oferta dotyczy OC, AC, assistance i NNW dla wszystkich marek samochodów i łączy się z innymi zniżkami, np. za bezszkodową jazdę.

Uruchomiona pod koniec 2018 roku aplikacja InMobi to efekt współpracy Volkswagen Financial Services i Yanosika. Jej rolą jest przede wszystkim wsparcie kierowców podczas codziennej jazdy samochodem.

– Nasze cykliczne badanie „Portfele Polaków pod lupą” pokazało, że 4 na 5 kierowców jest gotowych na korzystanie z rozwiązań opartych na stylu jazdy kierowców, jeśli miałyby wpływ na wysokość polisy. Takie właśnie jest InMobi. To prosta aplikacja na telefon, dzięki której użytkownicy mogą sobie wyjeździć nawet do 20% dodatkowej zniżki na ubezpieczenie. Aplikacja InMobi jest dla każdego kierowcy i dla każdego samochodu, zarówno tych wyprodukowanych przez Grupę Volkswagen, jak i inne firmy, np. japońskie. Wystarczy ściągnąć aplikację na telefon, założyć swój profil oraz wpisać dane pojazdu i można zacząć jeździć. Dzięki temu z zalet telematyki, czyli oceny stylu jazdy, można korzystać po drodze – podkreśla Magdalena Kaca, dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem Volkswagen Financial Services.

Ubezpieczenie oferowane przez InMobi to tak zwane UBI (ang. Usage Based Insurance). Rozwiązanie wykorzystuje dane telematyczne – wysokość składki określa się na podstawie punktów przyznawanych za styl jazdy kierowcy. Aplikacja sprawdza i analizuje m.in. dostosowywanie jazdy do panujących warunków na drodze, płynne prowadzenie auta oraz to, czy kierowca przekracza dozwoloną prędkość.

– Zasada jest prosta. Chcąc skorzystać ze zniżki za styl jazdy, powinniśmy przejechać określoną liczbę kilometrów. Kierowcy, którzy posiadają obecnie polisę w innym towarzystwie, powinni przejechać 20 tras o łącznej długości 500 km. Za trasę przyjmujemy odcinek o długości co najmniej 2 km, zatem z InMobi możemy korzystać, kiedy jedziemy w dłuższą podróż do rodziny, ale także kiedy odwozimy dzieci do szkoły lub jedziemy po większe zakupy. Stawka jest wysoka, ponieważ jeżdżąc aktywnie z aplikacją InMobi i zdobywając punkty za styl jazdy, możemy zaoszczędzić nawet do 20% ceny ubezpieczenia. Jednocześnie oferujemy 5% zniżki na start dla wszystkich kierowców niezależnie od wyjeżdżonych tras – dodaje Magdalena Kaca.

(AM, źródło: Volkswagen Financial Services)