Aviva poszerza polisę o śmierć spowodowaną Covid-19

0
1057

Aviva umożliwia rozszerzenie zakresu nowych umów grupowego ubezpieczenia na życie „Opiekun” o świadczenie w razie śmierci z powodu zachorowania na Covid-19. Gdyby osoba ubezpieczona zmarła na tę chorobę, wypłata z tytułu śmierci zostanie podwojona. Dodatkowa ochrona nie powoduje wzrostu składki.

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wielu grup zawodowych, a także pracodawców chcących zwiększyć poczucie bezpieczeństwa swoich pracowników na czas epidemii – mówi Hubert Szczepanik, dyrektor działu ubezpieczeń korporacyjnych Avivy.

Ubezpieczyciel podaje, że z dodatkowej ochrony mogą skorzystać klienci, którzy zdecydują się na zawarcie umowy „Opiekun” – ubezpieczenia skierowanego do pracodawców, którzy chcą ubezpieczyć od 7 pracowników. Zakres ochrony można dopasować do oczekiwań i możliwości. Najczęściej obejmuje ona ubezpieczenie na życie, poważne zachorowania, świadczenia szpitalne oraz inne umowy dodatkowe chroniące pracowników i ich rodziny. Składka może być finansowana przez pracownika, pracodawcę bądź współfinansowana.

Propozycja Avivy przewiduje, że nowa opcja ochrony będzie dostępna dla objętych „Opiekunem” zawartym na podstawie kwotacji wystawionej od 15 września do 31 grudnia tego roku. Suma ubezpieczenia z tytułu śmierci wskutek Covid-19 może wynieść maksymalnie 100 tys. zł i jest równa podstawowej sumie ubezpieczenia na życie. Oznacza to, że w razie śmierci ubezpieczonego spowodowanej tą chorobą uposażeni mogą otrzymać nawet 200 tys. zł.

Dodatkowa ochrona z tytułu Covid-19 obowiązuje do pierwszej rocznicy ubezpieczenia i może objąć tylko uczestnika zatrudnionego przez pracodawcę.

Aviva przygotowała też specjalną ofertę ubezpieczenia „Opiekun” dla nauczycieli i pracowników szkół i przedszkoli. Do wyboru są 3 warianty ochrony, różniące się sumami ubezpieczenia oraz składką. W cenie jest również świadczenie dodatkowe w razie śmierci z powodu zachorowania na Covid-19.

– Propozycja przeznaczona jest zarówno dla nauczycieli, jak i pozostałych pracowników szkół i przedszkoli. Uważamy, że objęcie nauczycieli ubezpieczeniem jest szczególnie potrzebne po powrocie do nauki stacjonarnej. Zamierzamy więc zainteresować tą propozycją pracowników oświaty, jak również dyrektorów placówek i prowadzące je samorządy – mówi Hubert Szczepanik.

AM, news@gu.home.pl

(źródło: Aviva)