Aviva wprowadziła bezpłatne ubezpieczenie na życie dla pracowników ochrony zdrowia

0
3929

Aviva Medykom – taką nazwę nosi ubezpieczenie na życie, w ramach którego pracownicy ochrony zdrowia mogą bezpłatnie ubezpieczyć siebie i swoje rodziny na czas walki z epidemią koronawirusa. Koszt składki jest pokrywany przez Avivę.

– Pracownicy ochrony zdrowia codziennie narażają swoje życie i zdrowie, aby chronić nasze. Obawiają się też o zdrowie swoich rodzin, od których są często odizolowani. Dlatego zapraszamy ich, aby bezpłatnie ubezpieczyli się na życie, a my pokryjemy składkę. Ubezpieczeniem obejmujemy dużą grupę zawodów medycznych – również tych mniej widocznych, na przykład radiologów, diagnostów, analityków. Odpowiadamy w ten sposób na apele o dodatkowe ubezpieczenia dla personelu służby zdrowia i kontynuujemy nasze wsparcie dla ochrony życia i zdrowia – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

Warunki ubezpieczenia przewidują, że Aviva wypłaci świadczenie w kwocie 100 tys. zł osobie uposażonej, gdyby w okresie trwania umowy ubezpieczony zmarł w wyniku choroby Covid-19 wywołanej zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Osobę uposażoną wskazuje ubezpieczony.

Aviva Medykom jest skierowana do lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, analityków medycznych, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, psychologów, elektroradiologów, techników elektroradiologów, salowych i opiekunów medycznych. Do ubezpieczenia przystąpiło już blisko 6 tysięcy osób.

Ubezpieczeniem mogą być objęte osoby w wieku 18–60 lat, pracujące w szpitalu, przychodni, gabinecie lekarskim lub zespole ratownictwa medycznego. Może to być zarówno publiczny, jak i prywatny podmiot leczniczy na terenie Polski.

Aviva obejmie ochroną do 30 tysięcy osób uprawnionych na okres 3 miesięcy (do 20 lipca). Do ubezpieczenia można przystąpić od 20 kwietnia do 3 maja za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Aby móc skorzystać z oferty, należy podać niezbędne informacje oraz wypełnić krótką ankietę medyczną. Każdy objęty ochroną otrzymuje mailem dokument uczestnictwa.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl