Beesafe wdraża rozwiązania Guidewire

0
279

Beesafe, cyfrowa marka Vienna Insurance Group (VIG) Polska wdrożyła Guidewire, żeby wzmocnić swoje procesy biznesowe oraz zaoferować cyfrowy model ubezpieczeń. Program wdrożeniowy wspierał Sollers Consulting, partner Guidewire PartnerConnect Consulting.

Beesafe wdrożyła platformę Guidewire do zarządzania polisami, roszczeniami, rozliczeniami i ratingami oraz wielokanałowe rozwiązania cyfrowe Guidewire dla swoich klientów, przedstawicieli obsługi klienta i sprzedawców. W pierwszym etapie wdrożono komercyjną linię biznesową. Obecnie procesem tym objęto ubezpieczenia komunikacyjne dla klientów indywidualnych.

– Jesteśmy bardzo dumni, że w samym środku pandemii Covid-19, od połowy kwietnia, opracowaliśmy i dostarczyliśmy cyfrową ofertę i platformę w ciągu czterech miesięcy, a pierwszy go-live odbył się w sierpniu. Jest to świadectwo utalentowanego, zwinnego i kreatywnego zespołu, który stworzyliśmy od podstaw, aby wprowadzić na rynek naszą innowacyjną i wartościową propozycję – powiedział Rafał Mosionek, CEO Beesafe.

Wdrożenie systemu Guidewire pozwoli Beesafe na realizację kilku celów. Do najważniejszych z nich należą: wykorzystanie generującej wartość, zręcznej architektury do rozwoju nowych produktów oraz zapewnienie łatwego i atrakcyjnego interfejsu użytkownika dzięki najnowocześniejszym, innowacyjnym technologiom, takim jak mobilny portfel, STP, rozpoznawanie obrazów i modelowanie predykcyjne.

Równie istotne będą zarządzanie ustandaryzowanymi interfejsami opartymi na API, aby szybko zintegrować partnerów i umożliwić tworzenie produktów wielokanałowych, oraz zapewnienie efektywności operacyjnej i kosztowej poprzez wykorzystanie stabilnej, standaryzowanej architektury towarowej.

– W Beesafe postawiliśmy sobie za cel dostarczenie młodemu pokoleniu cyfrowemu bezproblemowej usługi, która jest w pełni zorientowana na klienta, spersonalizowana i prosta w użyciu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najlepszego modelowania danych – powiedział Rafał Mosionek. – Aby odnieść sukces, najlepsza technologia frontendowa musi być wspierana przez najlepsze systemy core backendowe – podkreślił.

– Gratulujemy zespołowi Beesafe tego, co udało im się osiągnąć wspólnie z zespołami Sollers Consulting i Guidewire Software – powiedział Marcin Pluta, partner zarządzający Sollers Consulting. – Beesafe stworzył atrakcyjną ofertę z elastycznymi produktami i w pełni cyfrowym procesem sprzedaży. Z niecierpliwością czekamy na rozwój nowych produktów i dodatkowych usług w ramach ogromnej infrastruktury informatycznej Guidewire Software – dodał.

– Gratulujemy firmie Beesafe udanego i szybkiego wdrożenia systemu Guidewire, zwłaszcza w tych trudnych czasach globalnej pandemii – powiedział Laurent Fontaine, wiceprezes grupy ds. Sprzedaży EMEA, Guidewire Software. – Beesafe koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości usług w pełni zorientowanych na klienta, co jest ich zasługą jako ambitnego i innowacyjnego ubezpieczyciela cyfrowego – podkreślił.

(AM, źródło: Centrum Prasowe PAP)