Bezpieczny.pl i Odrabiamy.pl zmieniają zasady gry

0
1781

Rozmowa z Andrzejem Adamczykiem, CEO Bezpieczny.pl (Grupa Generali), i Łukaszem Wędelem, COO Odrabiamy.pl

Aleksandra E. Wysocka: – Bezpieczny.pl już nie pierwszy raz rewolucjonizuje rynek ubezpieczeń NNW szkolnego. Tym razem nawiązujecie współpracę z największym portalem edukacyjnym w Polsce, Odrabiamy.pl. Co warto wiedzieć o tym nowym projekcie?

Andrzej Adamczyk: – Bezpieczny.pl od lat odgrywa kluczową rolę na rynku ubezpieczeń NNW szkolnego w Polsce. Przez lata opracowaliśmy innowacyjne rozwiązania, które zmieniły sposób, w jaki rodzice mogą chronić swoje dzieci. Najpierw wprowadziliśmy możliwość zakupu indywidualnej polisy przez internet z udziałem agenta, potem wyposażyliśmy pośredników w narzędzia do zdalnej sprzedaży i doradztwa, dzięki którym mogą sprzedawać nawet kilkaset polis NNW szkolnego dziennie.

Teraz, we współpracy z Odrabiamy.pl, idziemy o krok dalej. Naszym celem jest nie tylko zapewnienie ochrony, ale także wsparcie edukacyjne dzieci. To rewolucyjne podejście ma ogromną wartość dla rodziców i ich pociech. Ten projekt jest odpowiedzią na wyzwania, z którymi boryka się cały rynek.

Spójrzmy na demografię. Z roku na rok coraz mniej dzieci trafia do placówek edukacyjnych. Za trzy lata będzie o 70 tys. mniej przedszkolaków! Równolegle roczniki 2007 i 2008 martwią się obecnie, czy wystarczy dla wszystkich miejsc w szkołach ponadpodstawowych. Uczniowie w mniejszych miejscowościach mają utrudniony dostęp do wiedzy poza szkołą. Z drugiej strony w szkołach brakuje nauczycieli. Uczniowie potrzebują narzędzia, które pomoże im przygotowywać się do egzaminów i olimpiad.

Mając na uwadze te okoliczności, jako dostawca NNW szkolnego zaczęliśmy się rozglądać za nowymi opcjami rozwoju naszej oferty. Co roku korzystają z niej dziesiątki tysięcy rodziców. Rozmawiamy też z dyrektorami szkół i nauczycielami. Wiemy więc, że ubezpieczenie NNW nie jest dla nikogo obiektem głębszego zainteresowania. Młodzi rodzice mają często znikomą świadomość ubezpieczeniową, a w szkołach jest milion istotniejszych problemów niż NNW… Szukając opcji dla dalszego rozwoju NNW szkolnego, doszliśmy do pewnego rodzaju ściany. Postanowiliśmy podejść do tego zagadnienia inaczej.

Gdy zapytamy dowolnego rodzica, czego życzy swojemu dziecku, to odpowie, że zdrowia, ale także bezpieczeństwa i dobrej edukacji. Te wartości są ze sobą tak ściśle powiązane, że prowadzą nas w jednym kierunku. Naszą odpowiedzią na to jest wspólna oferta z Odrabiamy.pl. Przeprowadziliśmy już wiele testów w placówkach, rozmawialiśmy z dyrektorami.

To jest fenomenalny pomysł. Spytajmy rodzica, czy chce, żeby jego dziecko dobrze się uczyło, zdało egzaminy i miało dobre wykształcenie. Sam jako rodzic to przeżyłem i jestem dumny z faktu, że razem z Odrabiamy.pl będziemy zwiększać dostępność edukacyjną dla wszystkich dzieci w Polsce, oferując finansowanie dostępu do edukacji.

Czym jest serwis Odrabiamy.pl?

Łukasz Wędel: – Odrabiamy.pl to innowacyjna platforma edukacyjna, obecna na rynku od 2013 r., czyli już dziesięć lat. Powstała jako odpowiedź na potrzeby uczniów, a jej pomysłodawcą jest Paweł Kruszelnicki. Miał prosty pomysł – chciał wspierać uczniów w szkole. Odrabiamy.pl zaczęło jako nieliczna grupa zaangażowanych studentów. Zespół Odrabiamy.pl rozrósł się z 2 do ponad 120 osób, a liczba współpracujących z nami nauczycieli przekroczyła 70. Z małego i intrygującego pomysłu staliśmy się największą płatną platformą edukacyjną w Polsce! Obecnie mamy ponad 3 tys. opracowanych materiałów z ponad 20 przedmiotów, obejmujących m.in. matematykę, fizykę, języki obce i wiele innych. Na platformie można znaleźć 280 tys. odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów.

Nie tylko liczba użytkowników, ale również ich aktywność jest imponująca. Co miesiąc Odrabiamy.pl odwiedza ponad 4 mln unikalnych użytkowników, którzy przeglądają ofertę i korzystają z dostępnych materiałów edukacyjnych. Platforma jest opracowana zarówno dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty, jak i do matury. Ważna jest dla nas różnorodność materiałów, dlatego uczniowie znajdą u nas treści wspierające proces nauki także w formie filmów. Odrabiamy.pl oferuje również wideolekcje do powtórzenia i uporządkowania materiału szkolnego we własnym zakresie. Obecnie pracujemy nad rozwojem naszej oferty, która trafi w potrzeby uczniów – kursy online przygotowujące m.in. do egzaminów.

Niezwykle istotne jest, że Odrabiamy.pl udostępnia uczniom wszystkie materiały przygotowane przez doświadczonych nauczycieli, gotowe do wykorzystania zarówno przez uczniów, jak i przez rodziców wspomagających proces nauki.

Co to wszystko ma wspólnego z ubezpieczeniami?

A.A.: – Bardzo dużo. Jeśli uczeń z powodu choroby lub wypadku opuszcza lekcje, to pojawia się problem. Musi nadrobić zaległości i wskoczyć do pociągu, który nazywa się podstawa programowa. Ten pociąg nie zatrzymuje się na zawołanie każdego pasażera, który nie zdążył się dosiąść. Przechodzi przez kolejne stacje, takie jak klasówki i sprawdziany, i nie ma możliwości cofnięcia się. 

Dzięki serwisowi Odrabiamy.pl uczeń może odrobić każdą pracę domową, zrozumieć problematyczne zadanie z fizyki, obejrzeć eksperyment z chemii, przygotować się do sprawdzianu z hiszpańskiego. Wszystko to we własnym domu, w przyjaznej młodym ludziom formule. Dlatego od maja 2023 r., jeśli rodzic kupi swojemu dziecku ubezpieczenie NNW szkolne w Bezpieczny.pl w wariancie 2 lub wyższym, dostanie bezpłatny dostęp do serwisu Odrabiamy.pl na 30 dni, a potem 50% zniżki na roczny abonament.

Czy będzie można z tej opcji skorzystać tylko w razie choroby lub wypadku dziecka?

A.A.: – To rodzic z dzieckiem będą decydowali, kiedy chcą skorzystać z Odrabiamy.pl. Zarówno wtedy, gdy mamy do czynienia z nieobecnościami wywołanymi chorobą lub wypadkiem, jak i wtedy, gdy dziecko chce poprawić oceny z jakiegoś przedmiotu czy przygotować się do egzaminu.

Patrząc na to szerzej, bezpieczne dziecko to takie, które wie, że zawsze może liczyć na pomoc. Bywa przecież tak, że jest fizycznie obecne w szkole, ale nie ze wszystkim sobie samo poradzi. Nie będzie miało odwagi podnieść ręki i zapytać.

Nasza połączona oferta z Odrabiamy.pl to też duża korzyść dla rodziców. 50% rabatu na roczny abonament Odrabiamy.pl to realna wartość. To naprawdę przełomowe, ponieważ każde dziecko i każdy rodzic będzie mógł odczuć wyraźną korzyść z ubezpieczenia, nawet jeśli nie dojdzie do żadnego wypadku czy choroby.

Mówiliśmy o korzyściach dla uczniów, rodziców i szkół, a co z agentami ubezpieczeniowymi?

A.A.: – Agenci Bezpieczny.pl specjalizujący się w NNW szkolnym chyba nigdy wcześniej nie byli witani w placówkach tak entuzjastycznie. Okazuje się, że tam, gdzie nie ma dużej przestrzeni na rozmowy o NNW, jest miejsce na rozmowy o narzędziach wspierających edukację. Również dla rodziców wybór jest jasny – gdy mają kupić zwykłe NNW albo NNW z dostępem premium do Odrabiamy.pl, to nawet się nie zastanawiają. A uczniów nie trzeba przekonywać, bo oni ten serwis świetnie znają i z niego korzystają. Zachęcam, żeby zapytać własne dziecko, czy zna Odrabiamy.pl…

Od lat drukujemy ulotki o NNW, ale odkąd na drugiej stronie są szczegóły dotyczące bezpłatnych 30 dni wersji premium Odrabiamy.pl oraz 50% rabatu na roczny abonament, nasze materiały stały się czymś cennym, a nie papierkiem do przejrzenia i wyrzucenia.

Dlaczego Odrabiamy.pl zdecydowało się na współpracę z Bezpiecznym.pl?

Ł.W.: – Współpraca pozwala nam dotrzeć do większej liczby dzieci i rodziców. Odrabiamy.pl już teraz jest jednym z największych portali edukacyjnych w Polsce, z setkami tysięcy użytkowników. Współpraca z Bezpieczny.pl daje nam możliwość większego rozwoju i wprowadzenia nowych funkcji, które jeszcze bardziej ułatwią naukę i wsparcie edukacyjne dla dzieci w całym kraju. Ale tak naprawdę nie to jest kluczowe.

Ta współpraca to nie tylko połączenie dwóch potężnych marek, to także synergia wartości, które stawiamy na pierwszym miejscu. Wierzymy, że zapewnienie edukacji i bezpieczeństwa to kluczowe zagadnienia, do których dostęp powinny mieć dzieci i młodzież w całym kraju. Dlatego dążymy do stworzenia innowacyjnych rozwiązań, które integrują te dwie dziedziny i przynoszą realne korzyści dla uczniów, rodziców i szkół.

A.A.: – To jest przyszłość, w której edukacja i bezpieczeństwo są ze sobą ściśle powiązane. Współpraca Bezpieczny.pl i Odrabiamy.pl jest dowodem na to, że możemy iść o krok dalej, aby zapewnić naszym dzieciom najlepsze warunki do nauki i rozwoju. To nie tylko rewolucja na rynku, to rewolucja w sposobie myślenia o edukacji i bezpieczeństwie.

Nie ukrywam, że łączy nas też pewien idealizm. Docelowo chcemy, żeby naprawdę wszystkie dzieci w Polsce mogły się uczyć i być bezpieczne, niezależnie od tego, gdzie mieszkają i czy są zdrowe, czy chore. Jeszcze raz podkreślę – dla mnie bezpieczne dziecko to takie, które zawsze może liczyć na pomoc.

Dziękuję za rozmowę.

Aleksandra E. Wysocka