PIB Group chce nadal przejmować w Europie

0
584

PIB Group, brytyjska firma brokerska działająca m.in. w Polsce, zamierza podwoić swój rozmiar, koncentrując się na fuzjach i przejęciach poza Wielką Brytanią. Do końca roku działalność międzynarodowa grupy ma stanowić 50% jej przychodów.

Intencją spółki jest przeniesienie swojej uwagi na przejmowanie zagranicznych firm w Europie ze względu na spadek możliwości w Wielkiej Brytanii. Brendan McManus, właściciel PIB Group i jej dyrektor generalny, w wywiadzie dla „Insurance Post” stwierdził, że Europa oferuje najlepszy potencjał wzrostu, oraz podkreślił wartość i naturalne możliwości ekspansji na wschodzących rynkach ubezpieczeniowych. 

PIB Group jest już obecna w kilku krajach europejskich i planuje wkrótce ujawnić kolejne transakcje. Brytyjczycy podkreślają, że chociaż ich macierzysty rynek nadal oferuje pewne perspektywy, to staje się nasycony. Dlatego też priorytetami firmy stają się organiczny wzrost w Wielkiej Brytanii i poszukiwania możliwości za granicą.

– Od ponad 2 lat prowadzę rozmowy na temat konsolidacji z wieloma potencjalnymi spółkami w Polsce, które decydują się lub myślą o sprzedaży biznesu. Główną motywacją dla właścicieli tych spółek są zyski, natomiast celem strategicznym jest rozwój biznesu oraz dostęp do rynków międzynarodowych przy zagranicznym inwestorze. Wizja ekspansji PIB Group w Polsce i mocny nacisk na rynki europejskie jest dla nas bardzo dobrą szansą – skomentował Mariusz Muszyński, prezes PIB Group Polska.

PIB Group to niezależna grupa wyspecjalizowanych pośredników ubezpieczeniowych, wspierana przez wiodące na świecie fundusze private equity Apax Funds oraz The Carlyle Group. Obecnie grupa działa w dziewięciu krajach i generuje ponad 2 mld funtów brytyjskich składki przypisanej brutto.

W Polsce PIB Group przejęła dotychczas firmy brokerskie ReSolutions, WDB, Brokers Union, spółki z grupy Exito (Exito Broker, Eko Broker, ECRB) oraz multiagencję Asist.

AM (źródło: LinkedIn)