Bolttech nowym właścicielem Digital Care

0
518

Insurtech bolttech ogłosił, że został wyłącznym udziałowcem Digital Care, firmy specjalizującej się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań wspierających użytkowników urządzeń mobilnych i poprawiających ich doświadczenia podczas korzystania z nich. Przejęcie wzmocni obecność bolttech w regionie EMEA, przyspieszając rozwój firmy, szczególnie w obszarze partnerstw w branży telekomunikacyjnej.

Nabycie Digital Care pozwoli bolttech umocnić globalną obecność firmy, poszerzyć ofertę produktową, skalę działań operacyjnych, a także sieć partnerów dystrybucyjnych w obszarze embedded insurance. Po przejęciu Digital Care bolttech wejdzie też na cztery nowe rynki w regionie EMEA – polski, chorwacki, litewski i południowoafrykański.

Fuzja bolttech i Digital Care wzmocni pozycję insurtechu na globalnym rynku embedded insurance, zwiększając jednocześnie potencjał serwisowy, technologiczny i w obszarze zrównoważonego rozwoju. Przejęcie wpisuje się również w misję bolttech, zakładającą wykorzystywanie technologii w celu zapewnienia klientom dostępu do produktów ochronnych, gdy tego najbardziej potrzebują oraz promowanie powszechnej dostępności ubezpieczeń i usług finansowych, szczególnie na rynkach wschodzących.

– Cieszymy się, że możemy powitać Digital Care w rodzinie bolttech – powiedział Rob Schimek, dyrektor generalny bolttech. – Osiągnięcia Digital Care w zakresie innowacji i jakości obsługi klienta, w połączeniu z ogromnym doświadczeniem w zakresie embedded protection, sprawiają, że jest dla nas idealnym partnerem, który wesprze nasz rozwój zarówno w regionie EMEA, jak i globalnie. Razem będziemy mogli dostarczać innowacyjne rozwiązania z obszaru insurtech jeszcze szerszemu gronu partnerów i klientów – dodał.

– Cieszymy się, że możemy dołączyć do rodziny bolttech. Wierzymy, że jest to ogromna szansa na rozwój dla naszej firmy i że możemy odegrać ważną rolę we wspieraniu misji bolttech, polegającej na budowaniu globalnego, opartego na technologii, ekosystemu  produktów ochronnych i ubezpieczeniowych. W tym miejscu pragnę podziękować całemu zespołowi Digital Care, który przez ostatnie lata ciężko pracował na ten sukces – powiedział Aleksander Wistuba, prezes zarządu Digital Care.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Obecnie bolttech i Digital Care ściśle współpracują nad integracją obu organizacji.

Profile firm

Działający od 2012 roku Digital Care jest firmą specjalizującą się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań wspierających użytkowników urządzeń mobilnych i poprawiających ich doświadczenia podczas korzystania z nich. Firma dąży do bycia sklepem typu one-stop-shop, w którym wszystkie usługi dla posiadaczy urządzeń mobilnych dostępne są w jednym miejscu. Digital Care oferuje swoje usługi na 4 kontynentach: w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Do tej pory z usług firmy skorzystało już blisko 8 milionów klientów. Ma też doświadczenie w różnego rodzaju programach ochronnych. W 2019 roku Digital Care współpracowało m.in. z T-Mobile, jako administrator programu ubezpieczeniowego dla użytkowników smartfonów i tabletów. Ochronę w ramach ubezpieczenia urządzenia zapewniał wówczas AmTrust International Underwriters. Warto też dodać, że 28 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zezwoliła na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej przez Digital Care Insurance Towarzystwo Ubezpieczeń. Rzeczowy zakres działalności Digital Care Insurance obejmuje działalność w sektorze ubezpieczeń majątkowych i osobowych. Towarzystwo dysponuje licencją na działalność w grupach ubezpieczeń wypadkowych i chorobowych (gr. 1–2), szkód i pozostałych szkód rzeczowych (8–9), ryzyk finansowych (15) oraz assistance (18).

Założony w Singapurze bolttech specjalizuje się w obszarze ubezpieczeń wbudowanych. Insurtech rozwija platformę do dystrybucji i zarządzania tego typu oferty; obsługuje klientów na ponad 30 rynkach w Stanach Zjednoczonych, Azji i Europie.

(AM, źródło: Digital Care, bolttech, gu.com.pl)