Bufu Damo dołącza do Grupy Unilink

0
648

20 grudnia zarząd multiagencji Bufu Damo podjął decyzję o dołączeniu do lidera sektora multiagencyjnego w Polsce, Grupy Unilink. Multiagencja Bufu Damo współpracuje z ponad trzydziestoma towarzystwami ubezpieczeniowymi. W jej ofercie znajdują się m.in. ubezpieczenia zdrowotne, wypadkowe, komunikacyjne (OC, AC, Zielona Karta, ubezpieczenia szyb) oraz majątkowe (domów i mieszkań, biznesu, rolne).

Poszukiwaliśmy partnera, który mógłby zagwarantować agentom współpracującym z siecią Bufu Damo stabilny rozwój w kolejnych, wydaje się dość burzliwych dla branży czasach. Obecny rozwój Unilink oraz rekomendacje już współpracujących z Unilink partnerów doprowadziły nas do zawarcia umowy skutkującej włączeniem Bufu Damo do struktur Unilink – powiedział Dariusz Łyko, prezes zarządu Bufu Damo.

Na swojej stronie internetowej firma udostępnia klientom kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych. Narzędzie porównuje oferty ubezpieczeń takich towarzystwach, jak np. Allianz, Aviva, Balcia, Compensa, Concordia, Ergo Hestia, Wiener, Generali, Link4, Proama,  PZU, UNIQA i Warta.

Bardzo się cieszymy, że zostajemy udziałowcem Bufu Damo, a partnerzy Damo dołączają do naszej grupy. Dołożymy wszelkich starań, żeby w najkrótszym możliwym terminie udostępnić agentom Bufu Damo to, co stanowi dziś przewagę konkurencyjną Unilink, tj. ofertę produktową, narzędzia informatyczne, profesjonalne i szerokie wsparcie w terenie i centrali, wsparcie prawne, wsparcie marketingowe, w tym w ramach programu UniPartner, w ramach którego funkcjonuje już 300 placówek w całej Polsce, które już za kilka miesięcy będą wspierane kampaniami reklamowymi. W obecnej fazie rozwoju rynku dystrybucji ubezpieczeń tylko silne, skonsolidowane podmioty będą miały szansę na stabilny rozwój. I właśnie taki rozwój, a także bezpieczeństwo i przewidywalność w działaniu, zapewniamy współpracujących z nami agentom – powiedział Igor Rusinowski, prezes zarządu Unilink.

Unilink poinformował też, że nabycie przez niego udziałów Bufu Damo nie zmienia obecnych zasad funkcjonowania sieci agencyjnej tego pośrednika. Zmianie nie ulegają: treści umów, stawki prowizyjne, obowiązujące konkursy, kontrakty czy cykle rozliczeń prowizyjnych. Również zarząd spółki pozostaje niezmieniony.

Unilink jest czołowym partnerem dystrybucyjnym dla praktycznie wszystkich towarzystw ubezpieczeń zarówno w zakresie sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, jak i życiowych. Grupa podkreśla, że współpracujący z nią agenci mają obecnie dostęp do najszerszej oferty produktowej w kraju oraz skierowanych wyłącznie do nich produktów ochronnych z wielu linii biznesowych, a także nowoczesnych narzędzi informatycznych, takich jak CRM, porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych, platforma do składania wypowiedzeń, kalendarz odnowień, screensharing.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl