KUKE partnerem arabskiego ubezpieczyciela Dhaman

0
830

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych zawarła umowę o współpracy z Arabską Korporacją Ubezpieczeń Inwestycji i Kredytów Eksportowych (Dhaman), która od 50 lat wspiera wymianę handlową i inwestycje w krajach arabskich.

– Kraje arabskie różnią się istotnie między sobą choćby pod względem wielkości dochodu narodowego, ale praktycznie do wszystkich z nich trafiają polskie towary. W KUKE ubezpieczamy eksport od Mauretanii przez Egipt po Arabię Saudyjską. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z doświadczonym partnerem poszerzymy wiedzę o tych rynkach, co umożliwi nam skuteczniejszą ocenę ryzyka i zapewnienie ochrony polskim eksporterom na jeszcze większą skalę. Liczymy też na ożywienie aktywności inwestycyjnej naszych firm, zarówno w krajach arabskich, jak i na rynkach trzecich, gdzie z wykorzystaniem naszej inicjatywy Shop in Poland możemy z Dhaman współdziałać – powiedział Janusz Władyczak, prezes zarządu KUKE.

W ubiegłym roku kraje arabskie, takie jak Oman, Algieria i Jordania, należały do rynków z największą dynamiką ubezpieczonych przez KUKE obrotów. Korporacja odnotowała tam wzrost eksportu o odpowiednio: 1555, 788 i 160%.

(AM, źródło: Twitter)