Były CEO Swiss Re ofiarą koronawirusa

0
602

Swiss Re oraz AXA Group poinformowały, że Stefan Lippe, CEO reasekuratora w latach 2009–2012, a następnie dyrektor i szef Komitetu Audytu francuskiego ubezpieczyciela, zmarł wskutek powikłań związanych z koronawirusem.

Stefan Lippe dołączył do Swiss Re w 1983 r., podejmując pracę w jego spółce zależnej Bavarian Re. W 1993 r. został powołany na stanowisko prezesa jej zarządu, a dwa lata później dołączył również do rozszerzonego zarządu Swiss Re jako szef Bavarian Re Group. Wiosną 2009 roku został CEO Swiss Re. 3 lata później odszedł na emeryturę ze Swiss Re i został dyrektorem AXA a rok później – przewodniczącym jej komitetu audytu AXA.

Christian Mumenthaler, dyrektor generalny Swiss Re, wspominając Stefana Lippe, powiedział, że ten miał prawdziwie szósty zmysł do ryzyka i bez wątpienia był najlepszym underwriterem, jakiego kiedykolwiek spotkał. Z kolei Denis Duverne i Thomas Buberl w imieniu Rady Dyrektorów i Komitetu Zarządzającego AXA wyrazili wdzięczność i uznanie za zasługi Stefana Lippe dla grupy oraz przekazali kondolencje jego rodzinie.

(AM, źródło: Swiss Re, xprimm.com)